Sluníčko a sníh – příjemná dovolená plná zážitků v Bad Kleinkirchheim

Spoustu sportovních zážitků a chvíle odpočinku nabízí středisko Bad Kleinkirchheim v rakouských Alpách. Pro sportovní nadšence nabízí středisko vyžití při lyžování, snowboardingu, běžeckém lyžování, sáňkování, túrách na sněžnicích nebo zimní turistice. Po aktivním programu je nejlepší skočit do termální vody a dát se do kupy pro další kilometry na sjezdovkách či vrcholcích.

Středisko Bad Kleinkirchheim se nachází v nadmořské výšce mezi 1100 a 2055 m. 24 lanovek zpřístupňuje celem 103 km sjezdovek, které jsou velmi rozmanité a vhodné pro všechny úrovně lyžování a snowboardingu. Celkem 18 km je vhodných pro úplné začátečníky. Pro ty, kteří si chtějí nechat odborně poradit či poskytnout svým dětem kvalitní výuku lyžování, nabízí svoje služby celkem 4 lyžařské školy. Mezi nejtěžší sjezdovky střediska Bad Kleinkirchheim patří sjezdovka „Kärnten – Franz Klammer“. 97% z 300 hektarů rozlehlé oblasti může být zasněžováno.


Kromě běžných sjezdovek nabízí středisko Bad Kleinkirchheim prostor pro freestyle. Pro děti je připraven Zauberland a dětská sjezdovka. Pobyt venku je vhodné doplnit o pobyt v termálních vodách rodinných lázně St.Kathrein nebo chrámu wellness Römerbad. Bad Kleinkirchheim připravilo svozový a rozvozový spoj, který pendluje zdarma mezi 9 a 18 hod.

Slunečné počasí připraví nádherné zážitky při pohledech na panoramata nejen při lyžování. Biosférická rezervace Nockberge přináší magické zážitky z přírody během celého roku. Oblast kolem střediska Bad Kleinkirchheim má připravené 60 km zimních turistických tras, současně je možné využít trasy pro běžecké lyžování nebo si jít zabruslit na zamrzlé jezero Brennsee. Spoustu zábavy si můžete užít při sáňkování na celkem 7 přírodních sáňkařských drahách v celém regionu.

Zdroj: https://www.badkleinkirchheim.com/de-DE/presse-center/pressemeldungen/release-details/38/sonnenschein-momente-im-schnee-genussvoll-urlauben-im-weltcup-ort-bad-kleinkirchheim