Slunce a lyžování v Korutanech

 

Zima v Korutanech na slunečné jižní straně rakouských Alp má svou tradici již po generace. Již v době, kdy místo lanovek pracovaly hlavně svaly. V dnešní době představují zimu nejen perfektně připravené sjezdovky ve 24 střediscích, kde je téměř jistota sněhu během zimní sezóny, ale také moderní lanovky s krátkou čekací dobou.

Jsou ale věci, které jsou stále stejné jako v minulosti. A to je sluníčko, energie ze zimní krajiny, přátelskost. Prázdniny v regionu Korutany.

 

       

 

Korutany nabízí slunečné počasí, jižní teplý vítr a úžasné zážitky na kvalitním sněhu při lyžování. Na tradičních lyžařských místech stojí původní horské chaty s moderním zázemím. Korutany nabízí kvalitní lyžování až do jara. Kromě černých sjezdovek jsou zde i sjezdovky pro rodiny s malými dětmi. Korutany vám umožní užít si carving, běžecké lyžování nebo túry na lyžích a taky snowboarding. Ve skupině nebo jen sám v přírodě.

 

Jih dělá zázraky

Po lyžování si můžete v Korutanech užít širokou nabídku lázeňských služeb a wellness.

Pokud budete mít dost lyžování, můžete se nadýchat čerstvého vzduchu i při túrách na sněžnicích, sjezdech na saních, nebo si jen tak vyrazit na projížďku na saních tažených koňmi.

A k tomu si můžete vychutnat dobroty místních gastronomických zařízení.

 

 

 

 

Jih budí zvědavost

Korutanské zvyky si stále drží svoji tradici, zvláště kolem období Vánoc. Pečená jablka, jedlové větvičky, horký mošt. Romantické adventní trhy v historických částech měst, u krásných jezer, stejně jako na vrcholcích hor. Neomezené nakupování v Korutanech, italských Alpách a slovinských Alpách.

 

Jih miluje děti

Tučňáci učící děti lyžovat. Hravé poznávání sjezdovek. Akční tematické parky.

Odpočinutí rodiče. Skvělé nápady na aktivity pro děti. Cool akce pro teenagery.

Korutany připravily pro rodiny s dětmi jakéhokoliv věku skvělé zázemí a zážitky pro perfektní dovolenou nejen při lyžování.

 

 

  

 

 

Jarní slunce při lyžování

Lyžování a rozmanitost zimy pod jarním sluncem. Běžecké lyžování má v Korutanech rovněž velmi kvalitní zázemí. Korutany nejsou nejen nejjižnější spolková země rakouských Alp, avšak i nejslunečnější. Zde si můžete tedy užít i běžecké lyžování pod slunečnou oblohou. 

 

       

 

Zdroj: http://presse.kaernten.at