Wilder Kaiser-Brixental investuje 23 milionů eur

„Číslo 1“ je ještě větší: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental nyní nabízí 280 km sjezdovek

 

Středisko SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je ještě větší, pohodlnější a sněhově stabilnější!

Doteď se jednalo o největší propojené lyžařské středisko v Rakousku, přesto je pro nadcházející zimní sezónu vybudován nový svah. Celkem tedy SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental nabízí lyžování na 280 km sjezdovek, z toho až 85 % je zasněžováno.

Žádné jiné lyžařské středisko v Rakousku nemůže nabídnout tolik lyžařských možností!

SkiWelt investoval pro nadcházející zimní sezónu více než 23 milionů eur. Byla vybudována nová lanovka Aualm v SkiWelt Scheffau. Jedná se o jednu z nejmodernějších, nejvíce technicky náročných a také nejpohodlnějších lanovek na světě. Odnímatelná osmisedačková lanovka nejnovější generace zaručuje rychlou přepravu, pohodlí a nejvyšší bezpečnostní standardy. Investiční částka: 10 milionů eur.

 

Nová sjezdovka

 

Zcela nový, mimořádně atraktivní svah, který je také zasněžován, vzniká v oblasti SkiWelt Brixen: Z Holzalm (1440 m) vede do 1,2 km vzdáleného Gasthof Nieding (1215 m) a odtud sjezdem do údolí.

 

Kvalitní zasněžování, nový parking a zábava pro děti

 

Více než 85 % svahů ve středisku SkiWelt je zasněžováno, což znamená, že v zimě může být za 3 dny připraveno pro lyžaře 120 km sjezdovek. Aby byly zaručeny perfektní podmínky pro lyžování po celou sezónu, je k dispozici 1500 sněžných děl.

V oblasti SkiWelt Hopfgarten je vybudováno nové parkoviště s podzemním parkováním v těsné blízkosti dolní stanice lanovky, s celkem 500 parkovacích míst. K dispozici je také moderní úschovna lyží. Celková investice: cca 8,1 milionů eur.

SkiWelt Söll vybudoval v blízkosti dolní stanice lanovky pro nejmenší lyžaře jedinečný zábavní park „Hexenkinderland“, do kterého je vstup zdarma!

U prostřední stanice lanovky na Hochsöll dále vznikla úschovna lyží s testovacím centrem, plným nejnovějších modelů od předních lyžařských značek a také možnost pronájmu saní.


Investováno bylo také do restaurací a horských chat ve středisku SkiWelt: panoramatická restaurace Bergkaiser byla rozšířena o restauraci s obsluhou a posezení pro 200 lidí, včetně panoramatické terasy. Investice do SkiWelt Ellmau - Going: 1,2 milionů eur.

 

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental je tak se svými 90 lanovkami, 280 km sjezdových tratí všech obtížností a 76 horskými chatami největší propojená lyžařská oblast v Rakousku.

 

 

www.skiwelt.at