SkiWelt Brixen buduje nejrychlejší lanovku na světě

 

SkiWelt Brixen im Thale se modernizuje. Od příští zimní sezóny začne na Brixner Sonnseite („Sunny Side“) fungovat nová lanovka Jochbahn – nejrychlejší sedačková lanovka na světě. Odnímatelná, pohodlná a neuvěřitelně rychlá: při rychlosti 6 m/sek (dříve 2,4) přepraví nová lanovka Jochbahn 3000 osob za hodinu. Nabízí tedy nejen větší rychlost a komfort, ale také zdvojnásobuje lyžařské potěšení.

 

Prodloužená délka, zkrácená doba jízdy


Jochbahn využívá nejen nejmodernější technologie, ale byla také prodloužena její délka. Nová dolní stanice se nachází na stejné úrovni jako gasthof Nieding, takže lanovka má více než dvojnásobek své původní délky. Díky této nové technologii se o poznání zkracuje doba jízdy.

Starý vlek Holzalm musel být demontován, aby se uvolnil prostor pro stavbu nové lanovky a sjezdovky. Lanovka byla postavena bez jakéhokoli pohybu a zásahu do zeminy, stávající svahy tak mohly být harmonicky začleněny do nové sjezdovky.

 

Lyžaři nahoře – automobily dole. Díky velkolepému podchodu poblíž gasthofu Nieding nyní sjezdovka prochází přes příjezdové cesty, což je velký bezpečnostní prvek pro populární údolí Brixen.

 

Lanovka je sama o sobě opravdovým drahokamem a tvoří jeden z nejmodernějších systémů v celém SkiWelt. Všech 75 sedaček na dva kilometry dlouhé lanovce Jochbahn je vybaveno komfortním odpružením, vyhřívanými sedadly a kryty proti povětrnostním vlivům. Nová lanovka je nejen nejrychlejší svého druhu kdekoli na světě, ale také z hlediska komfortu se jedná o první ligu. K dispozici je solární panel o velikosti 180 m², který hraje důležitou roli při zajištění udržitelných dodávek energie pro novou lanovku.

 

Lyžařský ráj pro všechny

S výstavbou prodloužené lanovky Jochbahn a nové sjezdovky, která je již otevřena pro tuto zimu, nabízí nyní Brixen velmi atraktivní, pestrý, slunný a sněhově jistý lyžařský ráj, který je vhodný nejen pro rodiny a začátečníky, ale samozřejmě také pro zdatné lyžaře.

 

Hlavní stavební práce na lanovce Jochbahn se budou konat v létě 2015, takže do začátku zimní sezóny 2015/2016 bude pro všechny milovníky zimních sportů vše připraveno. Brixen im Thale investuje do tohoto projektu celkem zhruba 12 milionů eur.

 

 

 

Zdroj: www.skiwelt.at