Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je největší lyžařská oblast v Rakousku. 270 kilometrů certifikovaných sjezdovek, různých stupňů obtížností a 70 vleků, které umožňují milovníkům zimních sportů lyžovat s otevřeným srdcem. Začátečníci naleznou 140 kilometrů sjezdovek kde mohou cvičit svoje obloučky. Stejně tak jako na dalších 110 kilometrech sjezdovek různých obtížností pro středně pokročilé. Pro zkušenější čeká 20 km černých sjezdovek, různé Snowparky a Funcross, nový Snow trial ,stejně jako Ski- a boardercross.

 


 

Sjezdovky kam až oko dohlédne!

Od mírných svahů přes široké carvingové sjezdovky až po černé mistrovské tratě, od top upravených snowparků, širokou škálou nedotčených svahů k treninku jízdy v boulích. To, co naši hosté především milují, je rozloha nejlépe připravených a širokých sjezdovek.

Abychom i nadále byli na nejlepší cestě za kvalitou, lyžařské středisko Skicircus letos opět investovalo do nových lanovek, stejně tak jako do zasněžovacího zařízení, oprav terénů svahů a postavil novou vodní nádrž. Ať už jsi cool snowboardista, mrňous, trikůchtivý freerider či sportovní carver – každý zde najde ideální terén.

 

Propojení s lyžařským areálem Fieberbrunn

Projekt "TirolS - 2 země, jedna lanovka" bude spojovat nejen 2 lyžařská střediska, ale také dvě spolkové země Tyrolsko a Salcbursko. Spojení bude zajištěno 10-místnou kabinovou lanovkou s kapacitou 2600 osob za hodinu.

 

 

Představujeme nový "Freeride-Mecca"

Díky spojení střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang a sousedního lyžařského střediska Fieberbrunn, vznikne zcela nové Freeride-Eldorado pro všechny nadšence zimních sportů.

Freeriding v Skicircusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn znamená jízdu hlubokým prašanem přes přírodní Freeride parky, četné lyžařské trasy pro lyžaře všech úrovní, různé check rooms, Freeride Lounge plus Freeride naučné stezky.

V Skicircusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se koná celá řada freeride campů. Představen bude i unikátní lavinový informační systém. V největší a jedné z nejrozmanitějších freeridových lyžařských oblastí rakouských Alp se budou konat soutěže, jako je například "Freeride World Tour", které se konají na místní úrovni a dokreslují tyto dokonalé freeridové podmínky.


Zimní radovánky pro velké i malé

Rodiny zde mohou očekávat prázdninový ráj. V mnoha lyžařských školách cvičí děti od 3 let své lyžařské pokroky ve speciální částech, určených přímo pro ně.

Tříleté děti mohou dělat své první obloučky pod dozorem znalce, takže rodiče si mohou být jisti, že se o jejich ratolest postará paní učitelka v lyžařské mateřské školce a v mini-Klaunovém světě s houpačkami, skluzavkami a kolotočem.

 

 

Regionální speciality

Čerstvý vzduch a spousta aktivit - čas pro regionální pochoutky ve večerních hodinách! Mnoho restaurací a chat v Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízejí regionální i mezinárodní jídla. Bezprostředně u sjezdovek se nachází více než 60 chat, kde vyčerpaní lyžaři mohou jíst, pít a vychutnat si výhledy pod parsky slunce.

Nabídky jsou plné "Kasnocken", "Speckknödel", "Ripperl" a "Bladl" - tradiční rakouské kuchyně. "Bladl" je například vyrobena z pšeničné mouky, pečené v horkém oleji a naplněné kysaným zelím nebo bramborem. Některé z chat jsou velmi tradiční a dávají tak možnost nahlédnout na to, jak lidé žili a pracovali v minulosti.


Après Ski a High-Life

Pro ty, kteří chtějí akční a pulzující noční život, jsou zde nekonečné možnosti: kouzlo horských chat, apres ski nebo bezpočet hospod, barů a společenských akcí s živou hudbou. Hodnoceno pěti z pěti hvězd v ADAC Alps Ski Guide. Après ski v Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí živý a pulsující noční život, ať už v horských chatách v après ski nebo v četných restauracích a barech s živou hudbou. Mnoho zařízení patří k “Party centrále” regionu a je zde k vidění spousta celebrit.

Více informací o středisku najdete na www.saalbach.com