Ski Amadé: užijte si dovolenou všemi pěti smysly

 

Spojení oblastí Salzburger Sportwelt, Schladming Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal tak kromě svých 270 lanovek a vleků a celkem 760 km sjezdovek nabízí také v Evropě ojedinělou rozmanitost a četné možnosti rekreace.

 

Projekt "5 smyslů v Ski Amadé" posouvá jedinečný zážitek z lyžování na vyšší úroveň a dělá jej ještě emotivnější. Nabídky lyžařských dovolených se proto zaměřují na nové prožitky a bystření smyslů. O rozmanitost volného času na horách se postarají četné atrakce nabízející potěšení pro zrak, hmat, čich, sluch i chuť.

Z perfektně upravených sjezdovek je přístup k vyhlídkovým místům, která dávají pocit dobytí vrcholů, který jinak zažívají jen horolezci po dlouhých a namáhavých výstupech. Jednotlivá místa zvou lyžaře k zastávce, při které může vypnout, vychutnávat si, uvolnit se a zároveň nabídnou spoustu zábavy pro celou rodinu.                                                                                         

© Ski amadé

 

Novinky: Pytlákovo doupě, Dřevěné trůny a velká vyhlídková plošina

 

Královská lyžařská trasa v oblasti Hochkönig je jedním z nejkrásnějších okruhů v Alpách, který na mnoha místech láká k zastavení. Člověk se zde může nadechnout, nasát vůni sněhu a rozhlížet se po okolní krajině. Ze dřeva vyřezávané trůny v nadživotní velikosti nabízejí nejen dobrý výhled na hory, ale určitě se budou vyjímat také na zábavných památečných fotografiích.

   

 © Ski amadé                                                                                                       © Ski amadé

 

 v Grossarlu láká k návštěvě mezi mnoha jinými aktrakcemi také nové Pytlákovo doupě - posed s dalekohledem. Doupě je navrženo jako skutečný lovecký posed, na který se ale lze dostat i v lyžařských botách a po rovném terénu. Z posedu se otevírá fantastický panoramatický výhled a díky připevněnému dalekohledu směřujícímu na Aigneralm lze každý den od 15 hodin pozorovat divokou zvěř.

 

V Alpendorfu, v oblasti Salzburger Sportwelt, byla instalována nová vyhlídková plošina kolem vysílací věže na Gernkogelu. Zde si můžete v nadmořské výšce 1783 m a hned ze dvou pater vychutnat 360° panoramatický výhled. Nabídku doplňují dalekohledy a panoramatické panely.

 

A ten úplně nejlepší pocit? Když v Gasteinu vstoupíte na 140 metrů dlouhý vysutý most ve výšce 2300 m n.m., který vede k vyhlídkové plošině Glocknerblick na vrcholu Stubnerkogel. Odměnou za odvahu jsou ty nejkrásnější výhledy na Vysoké Taury a Großglockner.

                                                                                                       

© Ski amadé                                       

 

A že v Ski Amadé nepřijdou zkrátka ani chuťové buňky, to si může každý návštěvník ověřit sám v některé z mnoha horských chat a restaurací. Na vybraných horských chatách se nabízejí lokální pochoutky a mnohde dokonce i pokrmy vysoké gastronomie připravené z místních produktů. 

 

Zážitky pro 5 smyslů

Kromě těchto a mnoha dalších atrakcí čeká na každého příznivce lyžování široká nabídka zážitků pro všechny smysly:                                                                 

  • Ty nejmenší děti si mohou v Galstilandu ve středisku Galsterberg projet na lyžích různé chatičky, kde potkají Římany, Galy i zvířátka.
  • Ranní ptáčata mohou mít sjezdovku úplně pro sebe: Zážitek Skikyryky v údolí Großarltal je dostane na svah dlouho před ostatními.
  • Sportovci hledající odpočinek jej najdou při zastávce na horní stanici Grafenberg ve Wagrainu, kde se nabízí Drive-In-Masáže pro lyžaře.
  • Milovníci vysokých rychlostí najdou ten pravý adrenalinový zážitek na rychlostní trati na Planai.   
  • Kdo hledá spíše klid, vychutná si na různých místech oblasti Ski Amadé zóny klidu a uvolnění s výhledem na jedinečná horská panoramata.                                                                                                © Ski amadé

  

Ve Ski Amadé se dá vedle lyžařského sportu zažít mnohem víc. A právě správná kombinace sportovních a relaxačních aktivit dělá z dovolené ten pravý zážitek.

 

Zdroj: www.skiamade.com