Silné sněžení v Rakousku a Německu

Již několik dní v rakouských a německých Alpách intenzivně sněží. Napadlo mezi 1 až 2 metry čerstvého sněhu.

Na některých místech mají děti sněhové prázdniny a některá střediska jsou uzavřená. Uzavření škol se týká hlavně oblasti Berchtesgadener Land, protože děti se nemají  kvůli silnému sněžení jak dostat do školy.

V souvislosti s hustým sněženímAlpách se zvýšilo riziko pádu lavin. S narůstající sněhovou nadílkou nebezpečí stále roste.

Nejvyšší stupeň nebezpečí platí pro spolkové země Štýrsko a Salzburg. V dalších oblastech rakouských Alp je nebezpečí rovněž vysoké. Na některých místech došlo k evakuaci obyvatel z ohrožených obcí.

Mezi střediska, která musela být kvůli silnému sněžení uzavřena, patří Hochkar, Lackenhof a Maiszinken a dále Krippenstein a Kasberg.

Sněžení ovlivnilo samozřejmě i dopravní situaci v zemi. U některých železničních spojů dochází k rušení či zpoždění.

Podle sněhového zpravodajství pro nadcházející víkend se mohou obyvatelé rakouských a německých Alp připravit na další vlnu sněžení. Dle meteorologů by do pondělí místy mohl napadnout zhruba 1 metr sněhu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-rakousko-kalamita-snih-laviny-evropa-prirodni-katastrofa.A190109_210341_zahranicni_zaz