Sillian – již jen týden plného provozu ve skizentru Hochpustertal

Nepřetržitý provoz střediska Sillian končí posledním březnovým dnem. Na vrcholcích leží ještě příjemných 50cm sněhu, směrem dolů se vrstva tenčí. V údolí má sníh výšku zhruba 30cm. Sníh je podobně jako v jiných střediscích ovlivněn roční dobou. Má hrubou strukturu a málo klouže, takže je vhodný pro ty, kteří nepreferují svižnou jízdu.

Středisko Sillian má hlavní gondolu v provozu od 8:30, kdy je sníh ještě pevný po večerních úpravách rolbou a nočních nižších teplotách. Během dne však rychle měkne. S koncem provozu v 16:30 ke již velmi rozbředlý. Ostatní lanovky zahajují provoz o půl hodinu později a končí o půl hodiny dříve.

Sillian nabízí celkem 20 km otevřených sjezdovek včetně sjezdu do údolí, které obsluhuje celkem 8 lanovek a vleků.

Lyžařské centrum Skizentrum Hochpustertal ve středisku Sillian v regionu Osttirol je vyhledávaným střediskem pro rodinnou dovolenou. Velmi slunné středisko s dostatečnou sněhovou pokrývkou nabízí díky širokým svahům a výhodným tarifům výborné podmínky pro rodinnou dovolenou.

Přímo u horní stanice gondoly se nachází tréninkový areál s lanovým vlekem a pojízdným pásem. Součástí areálu pro děti je kolotoč, dráha s oblouky, lyžařská školka a škola a hlídání dětí.

Sillian získal v uplynulých letech řadu významných ocenění. Od serveru Skigebiet-Test.de získal 9 z 10 bodů díky rodinně zaměřené nabídce: velmi široký prostor pro trénování děti, dostatek jednoduchých sjezdovek a celková nabídka lyžařských škol včetně hlídání děti, dobrá cenová politika pro rodiny…

Server SkiResort.de ohodnotil Sillian 4 z 5 bodů. Lyžařské středisko Sillian je velmi přátelské rodinám a dětem. Zatímco se děti učí lyžovat v lyžařské školy přímo u horní stanice lanovky nebo si hrají v lyžařské školce, mohou si rodiče vychutnat lyžování v areál Hochpustertal a k tomu pravidelně navštívit svoje děti…

https://www.hochpustertal-ski.at