Sezóna 2014-2015 v lyžařském středisku Nassfeld začíná
Nassfeld – lyžování plné slunce
Korutanský Nassfeld, jedna z TOP10 lyžařských oblastí Rakouska, platí díky své poloze a mikroklimatu nejen za sněhově nejjistější oblast v Alpách, ale také za místo s největším počtem hodin slunečního svitu.
Abyste si tuto zimu ještě více užili sluníčka, byly na Kofelplatz Madritsche a ve stanici lanovky Garterkofel zřízeny sluneční ukazatele. Informační panely ukazují měřič slunečních hodin. K dispozici jsou také boxy se sedadly na slunci. Pohodlně usazení se mohou lyžaři kochat horským panorama a k tomu díky bezplatné wifi poslat fotografii či pozdrav domů.
Při lyžařských závodech „Sonnenskilauf 2015“ (14.3.-12.4.2015) se Nassfeld promění v největší sluneční terasu Alp: Horské chaty a restaurace zvou s 1000 lehátky, houpacími sítěmi, skvělou muzikou, originálními drinky a delikatesy k odpočinku na slunci.
O pohodovou náladu a atmosféru se postará řada doprovodných akcí jako sněhová pláž, největší bikinové shromáždění v Alpách, soutěže a párty „Festa de Cuba“ v duchu Karibiku. A i když nastane noc, v Nassfeldu se stále něco děje: například při nočním lyžování „Bunte Piste“ na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek Alp nebo při zábavných akcích na sněhu „Shows on Snow“.
Novinka: nejrychlejší kuchařský kurz v Alpách
Lyžovat a zároveň se učit vařit? V kabinové lanovce Millenium-Express, která vyveze lyžaře během 17 minut z údolí do výšky 2000m, budou hosté rychle seznámeni se základy korutanského kulinářského umění. Před očima lyžařů vykouzlí kuchaři korutanský „Kasnudl“ – samozřejmě se bude i ochutnávat a recept si můžete odnést domů.
Akce pro děti: lyžařská dovolená zdarma
Děti do 10 let zve Nassfeld na lyžování zdarma! Děti v doprovodu dvou rodičů mají ubytování včetně stravování, skipasu, lyžařského kurzu a vybavení zdarma. Tato nabídka platí od 5.12.-24.12.2014 a od 14.3.-12.4.2015 (ve vybraných ubytovacích objektech).
Mládež do 14,9 let zaplatí za půjčení lyží jen jedno euro v termínech vedlejší sezóny. Cena za půjčení pro dospělého čin 11 euro za den, což je hluboko pod obvyklou cenou. Své vybavení si mohou nejmenší návštěvníci vyzkoušet na nové dětské lyžařské cvičné louce na Tressdorfer Alm.
Děti do 14,9 let platí za všechny SkiHit-paušály jen polovinu, mládež do 17,9 let dostane 20% slevu.
Expres lyžařský servis přímo na sjezdovce a úschovna lyží zdarma
Broušení hran, seřízení a horký vosk jsou v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium-Express do vánoc zdarma. Poté můžete služby servisu využít za 8 euro. Za senzačních 5-10 minut budou vaše lyže připraveny na svah! Lyže, lyžařské boty a snowboardy si můžete zdarma uložit do úschovny.
Zahájení lyžařské sezóny v Nassfeldu je 5.12.2014.
Zdroj: www.nassfeld.at