Report ze střediska Werfenweng

Ze sobotní lyžovačky v Bad Gastein jsme jeli do hezké vesničky Werfen, která leží na dálnici A10 zhruba 40 km před Salzburgem, kde jsme měli zarezervovaný nocleh.

Penzion Weisses Rissl je na obdélníkovém náměstíčku s útulnou restaurací a lze jej vřele doporučit.

Lyžařské středisko Werfenweng je z Prahy dostupné zhruba za 5 hodin jízdy a za exitem č. 43 z dálnice A10 je pouhých 6 km jízdy.

Po včerejším vydatném sněžení vykouklo sluníčko a my jsme se mohli těšit na ideální lyžařský den.

Toto středisko jde označit jako typicky rodinné a se svými 27 km sjezdových tratí se nemusíte bát, že se ztratíte. Dolní stanice, kam bez problémů dojedete autem nebo skibusem z Werfenu, leží v 1000 m.n.m. Odtud se necháte vyvézt moderní kabinkovou lanovkou až na nejvyšší bod areálu Bischlinghöhe 1834 m.n.m. Zde se otevírá překrásný pohled na přírodní rezervaci Tennengebirge. Je také vidět hlavní část střediska s dvěma sedačkovými lanovkami, kolem kterých se táhnou většinou červené a modré carvingové tratě, vhodné zejména pro rodiny s dětmi, kvůli jejich přehlednosti a sklonu.

 

 

  

Trochu větší zážitek nabízí sjezdovka číslo 2, ale bohužel není moc dlouhá. Asi zřejmě nejhezčí trať je č.1 Panorama-Run, která vede z nejvyššího bodu až k dolní stanici kabinkové lanovky a část je také v barvě černé. V její horní části si užijete překrásné výhledy a pak se stáčí do údolí a změní se i její sklon, který uspokojí i zkušeného ridera.

Co se týče volného terénu, i zde si v případě vhodných podmínek zařádíte v prašanu. Podle sedačky Ledenberg je dost neurolbovaného prostoru, který se dá pohodně a bezpečně ukrajovat. Také pod druhou sedačkou Strussing je pěkný terén s modřínovým lesem a protilavinovými zábranami, který je již podstatně náročnější. A poslední zóna je pod gondolou. Tyto sjezdy jsou nejdelší, ale bohužel u spodní stanice v době naší návštěvy bylo mimo sjezdovky málo sněhu, takže nemohu posoudit. Každopádně nahoře byl skoro metr prašanu, takže skvělý zážitek.

 

 

    

Jinak jsou zde vhodné podmínky i pro ostatní sporty. Hlavně vypadaly kvalitně běžecké tratě s umělým zasněžováním, sáňkařské dráhy a středisko Werfenweng si velmi oblíbili i paraglaidisté, kteří startují pod vrcholem Bischlinghöhe. Pokud budete mít hezké počasí jako my, budou startovat jak o závod a vy se budete moci kochat jejich uměním.

 

Ve středisku je asi 7 restaurací, které dostatečně pokryjí potřeby hladových lyžařů.

Mezi nimi bych doporučil restauraci Strussingalm s krásným výhledem ze slunné terasy. Je v závětří a ceny jsou příznivé, takže nic neruší případný relax.

Na závěr bych rád toto středisko doporučil zejména rodinám s dětmi. Klidná poloha střediska Werfenweng a jeho pohodová atmosféra s malebnými horskými domky dokresluje klid, který na vás zde dýchne.

Ale abych byl objektivní, bílé radovánky si zde užije i zkušený lyžař, kterému ale budou trochu vadit zejména kratší a mírnější sjezdy. Další plus je cena skipasu, kdy za celodenní zaplatíte pouze 36 EUR. Proto ano, stojí za to se sem podívat.

 

Užitečné odkazy:

www.bergbahnen-werfenweng.at – web střediska
www.skiverleih-werfenweng.at – půjčovna vybavení
www. ski-pro.at – lyžařská škola

 

Testovací jezdec Jan Kopáček

 

Panu Kopáčkovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Gastein ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE