Report ze střediska St. Johann in Tirol

Po delším váhání, jakou lyžařskou oblast tentokrát navštívíme, padlo konečné rozhodnutí na Tyrolsko, konkrétně oblast St. Johann in Tirol a jeho okolí. Tuto oblast ještě lyžařsky tolik neznáme a je zde mnoho lyžařských areálů od menších středisek jako St. Johann in Tirol až po velikány zvučných jmen jako Skiwelt či Kitzbuehl. Osobně raději preferuji menší a méně známá a tím pádem i méně navštěvovaná střediska, než obří továrny na lyžování. Proto nám v hledáčku uvízl St. Johann in Tirol.

 

 

 

Samotné lyžařské středisko se nachází na úpatí hory Harschbichl. Sjezdové tratě se jako chapadla chobotnice rozpínají zpět do údolí a jsou zde zastoupeny ve všech třech barevných variantách - tedy od lehkých modrých, přes červené až po několik černých tratí.

Naše návštěva střediska byla naplánována na úterý 10.2. a já jsem pln očekávaní již nemohl dospat. Do střediska jsme přijeli v 8 hodin 15 minut, kdy jsou hlavní pokladny již otevřené. Lanovky se začínají točit v 8 hodin 30 minut. Středisko je možné navštívit z několika míst, my zvolili parkoviště P2 pod kabinovou lanovkou Harschbichl. V době našeho příjezdu bylo parkoviště prázdné a u pokladen nebyly žádné fronty. Proto jsem se okamžitě vydal vyřídit skipas a pak už hurá na kopec.

 

 

 

Páteřní kabinová lanovka Harschbichl je poměrně dlouhá, s mezistanicí v polovině cesty. Po výjezdu lanovkou jsme se vydali objevovat sjezdovky pravé části tohoto střediska od páteřní lanovky, tedy směrem k Oberndorfu. Naše první jízda směřovala po sjezdovce č. 6 kolem čtyř-sedačky Penzing. Tato trať, převážně červeného pojetí s krátkou černou variantou v její horní části, se mi zdála skvělá a to zejména ráno, kdy byla přibližně do desáté hodiny bez nahrnutého sněhu. Jízdu jsme několikrát zopakovali. Poté jsme se vydali lehkou modrou tratí k osmimístné kabinové lanovce do Oberndorfu. Zde převažují především černé varianty tratí a zkušený lyžař si jistě přijde na své. My, vzhledem k ranní nerozježděnosti, raději hledali varianty lehčí, jako například již zmíněnou trať č. 6.

 

 

 

Později jsme se vydali na druhou stranu areálu, do jeho levé části. Dle ski mapy mi připadala méně zajímavá. Nicméně nás zde čekalo lyžařské překvapení, kterým byla naprosto perfektní, široká sjezdovka č. 4a. Ta byla na sklonku dopoledne v nečekaně skvělé kondici - nebyl problém jezdit po manžestru i těsně před polednem. Tuto trať bych určitě doporučil všem vyznavačům carvingového oblouku. Její nevýhodou ovšem je, že je tato sjezdovka obsluhována pouze vlekem - kotvou, která je poměrně dlouhá a po několika jízdách začínají bolet nohy. Této trati by lanovka bezpochyby velmi slušela. Na druhou stranu je to pravděpodobně důvod, proč se zde pohybovalo minimum lyžařů a tím pádem i důvod její dobrého stavu i v těchto hodinách. Další příjemnou tratí v této části je sjezdovka číslo 3. Je sice obsluhována lanovkou, ale jde pouze o pomalou dvou-sedačku. Ale i přes to mě v této části areálu lyžování nadchlo.

 

 

 

Po dopoledni nás přepadl hlad, a proto jsme navštívili restauraci na konci sjezdovky č. 4. Ceny zde jsou klasické, rakouské. Například gulášová polévka stála 4.60 EUR a byla vynikající.

 

 

 

Doprava do střediska je celkem bez problémů. Po příjezdu do St. Johannu Vás navedou cedule až na parkoviště, které je zdarma. Ve frontách jsme, až na jednu menší ranní frontu u páteřní kabinové lanovky, nečekali. St. Johann je spíše menší areál. Většina lyžařů směřuje do těch sousedních, velkých. Určitě bychom však spolu s přítelkyní tento areál doporučili navštívit. Člověk zde například, oproti Skiweltu, zažije skoro rodinnou atmosféru a chvílemi bude na sjezdovce zcela sám.
Středisko se nám velice líbilo a na jednodenní lyžování ho můžeme jen doporučit. Tímto také děkuji S-GUIDE za zprostředkování skvělého lyžování.

 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas ZDARMA do střediska St. Johann in Tirol.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE