Report ze střediska Sölden

Po dvaceti minutách ze sjezdu z dálnice jsme dojeli do městečka Sölden. Toto městečko je poměrně oblíbené českými lyžaři. Nachází se tu spoustu sportovních obchodů a mnoho barů. Na konci města jsme si oblíbili hlavně Grizzly bar, kde jsme si dávali drink Caiprinha za 8,5O euro a Aperol spritz za 4,5O euro. Během dne se o odpolední zábavu starají Apreski ve městě. Nejvíce zpívajích lyžařů a snowboardistů bylo v Harley Orange baru.

Hned na začátku města vede na kopec první ze dvou kabinových lanovek. V době našeho pobytu (polovina listopadu) fungovala pouze lanovka Giggijoch. Druhá byla zavřená, buď se otvírá až v pozdějším zimním období nebo důvodem zavření byla nedostatečná sněhová pokrývka v nízkých polohách prvních sjezdovek. My první sníh vidíme až na konečné stanici kabinové lanovky, kde již na lyžích sedáme na sedačkovou lanovku. Čekací doba nula minut. Míjíme snowpark a obdivujeme pod námi modrou sjezdovku č. 13. I když chceme projet celý areál až nahoru, stejně sesedáme ze sedačkové lanovky a sjíždíme nejprve tuto manšestrovou lahůdku. Úžasný sjezd. Kopec je ideální pro první obloučky. Černá sjezdovka č. 14. je zatím zavřená.

 

 

 

Po dvou sjezdech pokračujeme dál na ledovec Rettenbach. Napohled ohromná fronta u nástupní stanice velmi rychle ubíhá. Čekací doba je maximálně devět minut. Všude ve frontě kolem sebe slyšíme česky hovořící lyžaže. Po zhruba 15ti minutách přijíždíme na Schwarze Schnied, kde se nám otevírá krásný dechberoucí panoramatický výhled na zasněžený ledovec a bílé vrcholky alpských hor a to celé v blankytně modré obloze. Zde se už naplno oddáváme parádním sjezdovkám. Sjíždíme jednu za druhou a postupně máme prozkoumaný celý areál. Ačkoliv je na sjezdovkách dostatek lyžařů a snowboardistů, tak čekací doba na nasednutí na lanovky není nikterak dlouhá. V průměru jsme v celém středisku na různých lanovkách čekali 3-5 minut.

Po půldenním sjíždení, nespočet fotek a kamerových záběrů později, sjíždíme se občerstvit do hospody na Rettenbachu. Počasí nám přeje a tak si dáváme velký zeleninový salát na slunečné terase. Hranolky, kari wurst, salát a džus za 21 euro. Pro sportovce fitness oběd (2 misky salátu, 2 housky a džus) za 18,30 euro. Poté si objednáváme jestě dvě kávy a dvě tiramisu za 13,70 euro. Na posilněnou si dáváme 4 panáky Williho za 14 euro a poté vyrážíme zpět na svah, kde si to užíváme až do konce, kde v 16 hodin sjíždíme poslední lanovkou zpět do centra městečka. Na každém parkovišti potkáte hned několik aut s českou státní poznávací značkou.

 

Celý náš pobyt nemůžeme hodnotit jinak, než výborně.

Ráno jsou všechny sjezdovky upraveny a za zmínku stojí šířka sjezdovek, která náš velmi mile překvapila. Středisko patří k těm méně náročným.

Lyžařský areál je velmi rozlehlý. Maximální spokojenost a určitě doporučujeme, protože toto středisko je vyhlášené oprávněně.

 

 

Testovací jezdec Martin Vandas

 

 

Mrkněte také na krásné a výstižné video od pana Vandase - odkaz ZDE

 

Panu Vandasovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal slevněný skipas do střediska Sölden.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE