Report ze střediska Schlick 2000

Praha: 560 km, cca 6 hod, po dálnici D5 směr Plzeň (Rozvadov - Nürnberg) – A93 Regensburg- A9 +A99 +A8 München- Inntal (Kufstein) A93 (směr Innsbruck)-Brenner-exit Stubai

 

Příjezd do střediska

Po sjezdu z dálnice je nutné zaplatit mýtné pro vjezd do stubaiského údolí, nová cena od 1. 1. 2015 je 3 Eura, zpoplatněn je i výjezd, platba v hotovosti. Po 6 km sjezd do městečka Fulmpes, průjezd městem – značení Schlick 2000. Parkoviště je pod údolní stanicí lanovky, parkování zdarma. Mezi parkovištěm a stanicí je cca 300-700 metrová vzdálenost, kterou není nutné chodit pěšky – jezdí zde pendlující autobus mezi parkovištěm a stanicí. Pokud není parkoviště zcela zaplněné, projíždí i jednotlivé řady a nabírá cestující přímo u aut, což zvlášť ocení početnější rodiny s menšími dětmi. Pokud je parkoviště plné, je třeba popojít na silnici, což je vzdálenost maximálně 60 metrů.

V údolní stanici je zároveň zastávka skibusů, které jezdí do poměrně širokého okolí. Svezou každého, bez nutnosti se prokazovat skipasem. Doporučuji využít při výletech – například s/do Neustiffu vede krásná zpevněná turistické cesta – ideální např. pro tažení dítětě na sáňkách :). V údolní stanici je také pobočka Intersport – půjčovna lyží, možnost oprav a menší obchod. Objednávku půjčení lyžařského vybavení je možné provést on-line, výhodou je při zapůjčení setu pro dospělou osobu zapůjčení setu zdarma pro děti do 10 let – na stejný počet dní.

 

 

 

Skipasy

Při zakoupení vícedenní permanentky mají děti do 10 let lyžování zdarma - pro vydání karty je potřeba předložit doklad s daty narození dětí. Skipasy lze platit kartou, vždy je připočten poplatek 2 Eura za skipas, který se pak vyzvedává oproti skipasu v automatu. Je zde také čítač najetých kilometrů – po přiložení skipasu se objeví graf s počtem najetých kilometrů, časovými údaji, počtem kilometrů na vlecích/lanovkách – je možné zdarma vytisknout. Vzhledem k blízkosti Innsbrucku je o víkendech větší nával dychtivých lyžařů. Pokud přijedete odpoledne, doporučuji zakoupení vícedenních skipasů předem – pokladna zavírá v 16 hodin.

 

Středisko

Lyžařské středisko se rozkládá v areálu mezi 1000 mnm (Fulmpes) a 2240 mnm (Sennjoch). Středisko patří do skupiny Stubai a tudíž v případě vícedenního pobytu na různých místech lyžování v Tyrolsku je možno využít skipasu platného pro Stubai Gletscher, rozdíl cca 40 Euro na 6 ti denní skipas. V případě SuperSkipasu Stubai je zahrnut i vstup do bazénu v Neustiff. Nečekejte žádný aquapark – je zde jen bazén a malé brouzdaliště pro batolata. Příjemné je propojení bazénu do exteriéru – plavání s výhledem na Alpy je nečekaně romantické.

Středisko hodnotím jako ideální místo pro rodiny s dětmi. Kromě lyžování jsou zde také sáňkařské dráhy. Outdooroví nadšenci si přijdou na své na trasách určených pro skialpinismus. Z parkoviště vás vyveze kabinová lanovka do střední stanice Kreuzjoch, místa, které působí jako rozcestník, odkud je možno se vypravit do různých směrů podle individuálních preferencí každého lyžaře. Jednou z možností je vypravit se zpět dolů směrem k parkovišti, využít dětský skipark či kratší sjezdovky (kotvy vhodné pro zaučující se lyžaře). Pro učící se nejmenší lyžaře jsou další vhodné loučky s kotvami u spodní stanice čtyřsedačkové lanovky.

Pokud budete v jízdě pokračovat na vrchol Kruzjoch (2.136 mnm), je potřeba sjet po modré a pak se již středisko rozbíhá do více stran. Zahrnuje sjezdovky nenáročné úrovně, ale i červené a černé. Nejnovější lanovkou z roku 2013 je kapotovaná šestisedačka s vyhřívanými sedadly místo původních dvou kotev vedoucí na Sennjoch.

 

Občerstvení

Co se týče občerstvení – je zde široká nabídka celkem šesti chat. Pro rodiny s menšími dětmi doporučuji samoobslužnou resturaci Schlickeralm (1.645) – u údolní stanice čtyřsedačkové lanovky Sennjoch. Trhanec s rozinkami s vanilkovou polevou a jablečným pyré nám všem chutnal, ale po 13 hodině už bývá vyprodaný. Výhodou je prostorná dětská herna – samostatná místnost s kobercem, klouzačkou a dalšími herními prvky.

 

Závěr

Celkově lyžování ve středisku hodnotím jako pohodové a příjemné, v horních polohách jsme si užívali skvělého počasí a v rámci možností i slušně upravených sjezdovek. Co se týká lanovek a vleků, byli jsme spokojeni, nikde jsme nečekali, nicméně u údolní stanice bylo nutné obrnit se trpělivostí na cca 15-20 minut především o víkendech. Vhodné pro rodiny, náročnějším lyžařům doporučuji popojet o 20 km dále na Stubaiský ledovec.

Více informací: www.schlick2000.at
 

 

Testovací jezdec: Blanka Stibůrková

 

Paní Stibůrkové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas ZDARMA do střediska Schlick.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE