Report ze střediska Nassfeld

Nassfeld 4. - 5.3.2015

 

 

Letošní časnou jarní lyžovačku jsme se rozhodli zpestřit návštěvou prosluněných svahů kolem vesničky Nassfeld . Téměř u jakékoliv zmínky o Nassfeldu je napsáno, že patří do Top ten nejlepších lyžařských středisek Rakouska. Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Disponuje 110km sjezdových tratí všch obtížností.

Nachází se nedaleko rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Díky poloze na jihu Rakouska se Nassfeld, podobně jako italská střediska, pyšní nadprůměrným počtem slunečných dnů. Volba na Nassfeld padla právě na něj taky proto, že v oblasti, kam jsme měli původně namířeno, nebyly zrovna příznívé povětrnostní podmníky a předpověď počasí..

 

 

 

Po nočním přejezdu jsme ráno dojeli do již sluncem zalitého Tröpolachu ležícího ve výšce 610 m.n.m.  kde se to již hemžilo lidmi spěchajícími k lanovce Millenium Express, 8km dlouhé vedoucí do srdce areálu - části Sonnenalpe Nassfeld. Parkoviště není přímo u nástupu k lanovce,ale poud se někomu nechce šlapat ca 300m :) je možno využít vláček pendlujíci mezi lanovkou a parkovištěm. Cesta k horní stanici Millenia expressu zabere ca 20min.

Sněhové a povětrnostní podmínky byly nahoře vynikající, všude dostatek sněhu a dobře upravené sjezdovky. Areál ve středisku Nassfeld - Hermagor leží převážně na severních svazích hraničního hřebenu s Itálií. Celkem vleky propojují tři sousedící údolí.

 

  

 

V lyžařské nabídce Nassfeldu převládají jednoznačně červené sjezdovky, kterých je ve středisku více než 50%, proto je středisko vhodnější spíše pro pokročilejší lyžaře než pro začátečníky, ačkoliv tréninkové sjezdovky se zde také najdou, zvláště kolem mezistanice Millenia expressu. K nejzajímavějším patří závodní sjezdovka FIS dlouhá 3,6 km, která začíná pod vrcholem 2195 metrů vysoké hory Gartnerkofel, na kterou se dostanete sedačkou č.1. Sedačkou se dostanete i na sjezdovky 4 a 3, které jsou dostatečně široké, prolínají se a je zde dostatek místa pro kvalitní svezení i při větším náporu lyžařů.

Pokud si chcete na lyžích užít sluníčka, pak se ráno vydejte na sjezdovky kolem sedaček 6 a 7. Svítí na nich od rána slunce, zatímco zbytek střediska stále ještě zahaluje stín. Zato však velmi brzy svah změkne…V závislosti na slunečním svitu se lze po středisku pohybovat tak, že vždy brázdíte ještě nerozježděné svahy. Za zmínku také stojí rozlehlý snowpark a funslope. Výborná je taky sjezdovka č. 43 (vynikající svah) .Sjezdovka nepatří zrovna mezi vyhledávané, zřejmě právě kvůli absenci sedačkové lanovky, nahoru vedou dvě kotvy. Příští rok by zde měla být již 6sedačková lanovku s kabinkou.

 

 

 

Pokud si chcete užít jízdu v boulích, doporučuji zkusit trasu vedoucí pod šestisedačkou (vedle sjezdovky č. 63). Poslední zmínku věnuji kabinkové lanovce č. 22, jež vede do nejvyššího bodu střediska - Troghöhe (2020m n.m.). Z vrcholu vede výborná červená a černá sjezdovka. V horní části si můžete vyzkoušet jízdu na čas v měřeném úseku (tzv. Speed-Strecke).

Co se týče občerstvení po celodenním lyžování, je zde spousta hospůdek a bufetů, každý si vybere.. Celkově lze hodnotit středisko jako velmi dobré s vynikajícími lyžařskými podmínkami s rozmanitými možnostmi. Každý si zde užije to své. Pokud vyjde počasí tak jako nám, tak určitě stojí za návštěvu a určitě se zde zastavíme v příštím roce znova.

 

Testovací jezdec Martin Kahánek

 

Panu Kahánkovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Nassfeld ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE