Report ze střediska Lofer

Lyžařský areál Lofer Almenwelt se na svých internetových stránkách prezentuje jako nejpřátelštější lyžařský areál pro rodiny. Rodinám nabízí výhodné skipasy a o sobotách je cenově vstřícný i studentům. Lyžařům nabízí 10 lanovek a vleků, které vás vyvezou ke 46 kilometrům lyžařských tratí všech stupňů náročnosti. V areálu jsem ještě nikdy nebyl, a tak jsem se rozhodl ověřit, zda je areál opravdu tak skvělý, jak je možné se dočíst.

 

  

 

 

Lanovka se začíná točit již v 8 hodin 30 minut, a tak pokud si chce lyžař užít upravených sjezdovek bez ostatních milovníků alpského lyžování, je třeba si trochu přivstat. Proto jsem si přivstal i já a do areálu vyrazil tak, abych mohl nastoupit do první kabinky poměrně dlouhé lanovky, která vozí lyžaře do “prvního patra“ areálu. Odtud je možné se vydat zpět do údolí. Nicméně sjezdová trať je spíše užší cesta a slouží hlavně pro návrat lyžařů z vrchního “plata“, kde se odehrává většina lyžařských zážitků. Je tedy třeba nastoupit do druhé, o něco starší, kabinové lanovky a pokračovat směrem k oblakům. Ve čtvrtek 12.2.2015 to byla cesta spíše k azurově modré obloze.

Vrchní plato areálu nabízí většinu sjezdových tratí a jsou zde dvě velmi moderní sedačkové lanovky, jedna menší čtyř-sedačková a několik vleků. Vydal jsem se tedy na tratě, abych vyzkoušel, jak se zde doopravdy lyžuje. K prvním výjezdům a následným sjezdům jsem využil služeb sedačkové lanovky Family Express. Jedná se o 1120 metrů dlouhou sedačkovou lanovku, na kterou se vejde až šest lyžařů vedle sebe. Je velice rychlá a velmi pohodlná, vybavena nástupním kobercem (jako všechny sedačky zde v areálu) a odpojitelná. Nabízí tedy velmi komfortní nasedání, což ocení především nejmenší lyžaři. Stejně tak jako šesti-sedačková lanovka, tak i sjezdové tratě, které obsluhuje, jsou určeny především pro malé lyžaře a začátečníky. Sjezdovka č. 4 je místy až rovná a zkušenější lyžař si na této trati moc neužije, zato pro začátečníky je sjezdovka opravdu vynikající. Je široká, přehledná a tudíž bezpečná. Další, místy velmi široké a spíše lehčí tratě, je možné najít u lanovky Schonbuhelbahn. Tratě mají délku přibližně jeden a půl kilometru a stejně jako většina sjezdovek v této vrchní části areálu jsou spíše lehké a nepříliš dlouhé. Nová, velmi komfortní, vyhřívaná osmi-sedačková lanovka s automatickým uzavíráním je chloubou Loferu. Obsluhuje červeno-modrou sjezdovku č. 15, která je přátelštější ke zkušenějším lyžařům.

 

 

 

 

Celkově je areál určen především opravdu dětem a méně zkušeným jezdcům, nicméně na jednodenní lyžování se zde dokáže zabavit a zkušenější “závodník“, který si svou trať najde.
Atmosféra, která na Loferu panuje, je velmi přátelská až rodinná. Velké Apré-ski zde nečekejte. K odpočinku po lyžování a k občerstvení zvou stylové horské restaurace s poklidným posezením na prosluněných terasách a lehátkách určených ke slunění. Je to lyžování o pohodě a klidu. Žádná lyžařská aréna se stovkami kilometrů sjezdovek, ale prostě pohoda na horách.

 

 

Malinko mě překvapila zalidněnost všedního dne. Chvílemi se u šesti-sedačkové lanovky tvořila fronta s čekáním až deset minut. Nicméně u ostatních lanovek to neplatilo. Zde se čekalo maximálně do tří minut.

Pokud přijedete do areálu včas, máte možnost parkovat auto pod střechou, přímo vedle kabiny u pokladen. Parkování je samozřejmě zcela zdarma.

Z mého pohledu areál doporučuji především rodinám s dětmi. Zkušenější lyžař se zde dokáže bavit maximálně den.

Více informací: www.skialm-lofer.com
 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Lofer ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE