Report ze střediska Kronplatz

Kronplatz 11.3.2015


Kronplatz je středisko, které je mezi lyžaři velmi rozšířeným pojmem. Ale jak je to doopravdy? Začněme od začátku. Příjezd k středisku je bezproblémový. Jelikož je Kronplatz jedna velká „homole“ uprostřed údolí, nečeká Vás žádné šplhání do úzkých serpentin. Velké parkoviště u hlavní nástupní stanice zajistí dostatek parkovacích míst i pro tak velké středisko, jakým Kronplatz bezpochyby je.

 

 

Jednou z věcí, která mě zaskočila, byla četnost kabinkových lanovek. Jako pohodlný lyžař musím konstatovat, že je pro mě velmi nepohodlné po každé jízdě sundat lyže a jít do kabinky, upřednostňuji sedačkové lanovky, které jsou přece jenom praktičtější pro přemisťování po středisku.

 

 

Každá kabinka má své označení a téměř všechny směřují na vrcholek hory, kde se shromažďuje většina lyžařů. Jestliže začnete lyžovat hned po otevření střediska, čekají Vás neskutečně upravené dálnice, které se táhnou i několik kilometrů do údolí. Později je potřeba počítat s tím, že vrcholek se promění v jedno velké „mraveniště“, které doslova žije svým vlastním životem. Několik lyžařských škol se svými malými žáky, které vypadají jako jedna velká „stonožka“, kříží tyto dálnice zprava doleva. S velkou bystrostí se Vám podaří prokličkovat a najít si svou vlastní stopu. Vrcholek hory Vám nabídne z 75% sjezdovky barvy modré, zbytek tvoří velmi čitelné červené pisty. Přitom dvě sjezdovky s označením 1, 4 jsou barvy černé a patří k těm náročnějším. Osobně jsem je volila až na závěr dne, jako poslední jízdu k parkovišti a docela mi bylo líto, že jsem je nebrázdila už dříve.

 

 

Vybavenost střediska byla na špičkové úrovni. Luxusní restaurace jídelního typu přímo na vrcholku vybízí k odpočinku a to nejen v poledne. Fun park s mnoha skoky, raily a mini skicrossovou tratí zpestří lyžování nejenom Vám, ale i Vašim dětem. Mě osobně zaujala měřená rychlostní trať, kdy po přiložení skipassu Vám změří Vaši rychlost a ve finishi Vás automaticky vyfotí. BMW x-drive obří slalom fungoval na podobném systému, po načtení skipassu se zaply kamery a Vaše jízda v brankách byla nejenom časomírou měřená, ale také se nahrála na dvě kamery umístěné nad tratí. Ve výše zmíněné restauraci najdete terminál, kde stačí načíst Váš skipass a zobrazí se Vám veškerý report ze střediska. Kolik a které sjezdovky jste sjeli, kolik kilometrů jste najeli, obrazový či video materiál z Vašeho „blbnutí “ ve středisku. To samé platí pro Váš počítač v teple domova, pokud nevyhodíte skipass, který už není plastový, ale papírový a naťukáte číslo skipassu do Vašeho pc, zobrazí se kompletní report.

 

 

 

Jelikož, jsme jeli na Kronplatz v březnu, počasí bylo přívětivé. Svítilo nám sluníčko zpoza mraků a bylo opravdu teplo. Vrcholek se jezdil na pevném podkladu až do odpoledne, ovšem v nižších částech byla trať značně rozbitá. Osobně mám raději menší a méně zprofanovaná střediska. Kronplatz mě v některých ohledech překvapil a v jiných zklamal, ale celkově jsem se bavila a užila si spoustu zábavy.

 

Testovací jezdec Linda Dřímalová

 

Paní Dřímalové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Kronplatz ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE