Report ze střediska Katschberg

Lyžařské středisko Katschberg Aineck jsem navštívila v krásném, již jarním počasí na konci března.
Katschberg Aineck leží na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Dominují mu dva lyžařsky propojené vrcholy Aineck a Tschaneck.

Při mé návštěvě jsem byla ubytovaná ve Villachu, proto příjezd do tohoto střediska směřoval z této strany po dálnici A10, před tunelem Katschbergtunnel jsem odbočila z dálnice do serpentin směr Katschberghöhe a dorazila přímo do centra střediska.

Při příjezdu je k dispozici několik různých parkovišť, z těch vzdálenějších Vás k lanovkám přiveze lyžařský autobus (v tomto středisku nazvaný Katschibus).

 

  

 

Centrem střediska Katschberg Aineck je hotelová vesnička v průsmyku Katschberghöhe (1.640 m.n.m.). Odtud můžete vyrazit buď na vrchol Aineck nebo na Tschaneck. Lyžuje se ve výškách od 1066 m do 2220 m. Přímo ve sředisku Katschberg Aineck najdete 70 km tratí. Když se na tyto tratě podíváme blíže, 10 km těchto tratí pro velmi zdatné lyžaře (černé tratě), 50 km pro středně pokročilé a 10 km pro začátečníky.

 

Aineck

Na horu Aineck se dostane starší 3 sedačkovou rychlou lanovkou. Středisko je slušně vybaveno sedačkovými lanovkami a dvěma kabinkami Gipfelbahn a Silverjet.
Ainecku dominují převážně náročnější tratě - nachází se tam nejtěžší sjezdovka Direttisima o délce 2km s převýšením 600 m, která spadá přímo do průsmyku Katschberghöhe.
Na druhé straně Ainecku pak vedou převážně červené carvingové dálnice dolů až do vesničky St. Margarethen v Lungau (1.100 m.n.m.). Nejdelší cestou do St. Margarethen je nově vybudovaná sjezdovka s rovnoměrným klesáním s příznačným názvem "A1" (Autobahn 1) - jde o "lyžařskou dálnici". Při příjezdu do St. Margarethen v Lungau můžete při pěkném počasí posedět v příjemném prostředí rodinného a sportovního resortu Grizzly.

 

    

 

Tschaneck

Naopak na protějším kopci Tschaneck, kam přejedete z Ainecku po lyžařském mostě, najdete hlavně sluncem zalité sjezdovky nižší obtížnosti vhodné pro rodiny s dětmi. Ovšem s jednou výjimkou - černou tratí Tsachaneckpiste, ke které vás vyveze krytá 6-tisedačková lanovka. Je to zároveň nejvyšší část areálu. Ostatní tratě na hřebeni Tschanecku jsou už značené červeně a jejich sklon s tím, jak se vzdalují od Tschanecku, postupně ubírájí na síle – jde o pohodové tratě vhodné pro všechny lyžaře.

 

  

 

Jestliže budu mít v budoucnu možnost, určitě toto rozmanité středisko znovu navštvívím.

 

Testovací jezdec Barbora Masaříková

 

Paní Masaříkové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Katschberg  ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE