Report ze střediska Gitschberg

Lyžařské středisko Gitschberg a Jochtal jsou dvě malá horská střediska navzájem propojená spojovací kabinkou. My jsme nejdříve zavítali do vesničky Maranza, ve které se nachází nástupní stanice lanovky pro středisko Gitschberg. Jakmile, vystoupíte z lanovky naskytne se Vám impozantní pohled na táhnoucí se údajně červenou sjezdovku. Nevím podle jakých kritérií se vyhodnocují úrovně obtížnosti, ale dle mého názoru vrcholek gitschbergu byl spíše černý. Pravdou je, že celý svah byl hodně široký a přehledný a výhled do údolí přímo impozantní. Taky po hodině lyžování jsme se uvelebili na kraj sjezdovky a relaxovali pohledem na italskou krásu přírody, kterou jsme měli jako na dlani. Slunce nás do toho hřálo svými paprsky a Vy si připadáte jako v ráji.

 

 

 

Jelikož je Gitschberg malé středisko nenajdete zde žádné atrakce typu speed tracku či race tracku, na místo toho Vám stačí sjet v kuse z vrcholku až ke spojovací kabince na Jochtal a zaručeně spálíte nejen přebytečné kalorie nabyté výbornou italskou kuchyní, ale navíc Vaše svaly dostanou pořádně zabrat :)

 

 

 

Kolem jedenácté hodiny jsme se pomalu přesunuli přes již zmiňovanou spojovací lanovku do střediska Jochtal. Počítejte s časovou prodlevou až 30 minut. Nejprve se přesunete spojovací lanovkou, poté sjedete po červené a na ni navazující modré do údolí. Modrá je hodně plytká a slouží pro lyžařské školy. Musíte přejít přes silnici a nastoupit na kabinku, která Vás vyveze na vrcholek lyžařského střediska Jochtal.

 

 

Ach Jochtal, jestli platí co je malé to je krásné tak v tomto případě to platí dvojnásob. Toto místo má své kouzlo, které uchvátilo celou naši lyžařskou rodinu. Malé lyžařské údolíčko, ve kterém najdete všechny typy sjezdovek a nebudete chtít přestat lyžovat. Jedno úbočí nabízí černou sjezdovku, která se dá objet po modré. V údolí se mísí červená s modrou a na druhém úbočí naleznete svahy červené. My jsme navštívili středisko v úterý a o zalidněnosti nemohla být řeč. Pokud nejste vyznavačem lyžařské turistiky (tzn. celodenní přejíždění velkého střediska) a spíše upřednostňujete menší rodinná střediska s kouzlem jim vlastním, potom Vám středisko Gitschberg – Jochtal vřele doporučuji. Vlastně jej doporučuji Všem :)

 


Testovací jezdec Linda Dřímalová

 

Paní Dřímalové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Brixen Plose ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE