Report ze střediska Brixen Plose

Brixen Plose 8.3.2015

Lyžařské středisko Plose se tyčí na úbočí hory nad malebným městečkem Brixen. Díky poloze nad 2000 m je zajištěno dostatečné množství sněhu až do jara. O tom jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Do střediska jsme přijeli 8.3.2015 a počasí bylo krásně slunečné, teploměr hlásil odpoledne 25 stupňů Celsia.

 

 

Ale vraťme se na začátek. Příjezd do hlavní stanice Brixen Plose byl po silnici z Bressanone Brixen směr S. Andrea, což je malá vesnička pod střediskem Plose. Silnice byla uzká, strmá a plná serpentin. Při cestě jsem děkovala Bohu za nedostatek sněhu a hezké počasí, protože šplhat se nahoru s dodávkou plnou lidí při nepříznivém počasí (sníh či led), by sám o sobě byl adrenalinový zážitek.

Přijeli jsme do střediska v 8:00h a parkoviště, které se dělí na tři části podle zalidněnosti, prozatím zelo prázdnotou. Nemilé překvapení na nás čekalo hned při příjezdu. Pokladny otevíraly v 8:30 a 8:35 se spustila první lanovka (v jiných střediscích to bývá dříve). Nasedli jsme do vajíčka, které vyjelo do výšky 2050m, přičemž nejvyšší místo střediska, kde vyjede sedačková lanovka je 2500 m.

 

 

 

Mezi výhody střediska Brixen Plose bych zařadila určitě různorodost sjezdovek, na své si tady přijde opravdu každý. Nechybí samozřejmě „fun park“ s mnoha rampami a skoky, speed track – úsek měření dosažené rychlosti, race track (pouze ráno a bez měření času). Trametsch je nejdelší upravená sjezdovka v Jižním Tyrolsku, se svými 9 km a 1400 m nadmořské výšky, je skutečnou výzvou pro každého lyžaře.

Jelikož je středisko menší (přibližně 40km sjezdovek) není tolik zalidněné a to ani o víkendu, kdy bývají v jiných střediscích doslova zácpy. Díky této výhodě Vám lyžování přijde velmi uvolněné, neboť se nemusíte proplétat skrze davy lyžařů a pista ve vyšších polohách zůstane krásně upravená i v odpoledních hodinách, kdy máte pocit, že Vás sluníčko chce spálit zaživa a teplota je jak už jsem psala výše kolem 20 stupňů. Pokud vyjedete až na vrchol Plose zažijete úchvatný 360 ° panoramatický výhled na impozantní pohoří Dolomit na jihu a centrálních Alp na severu.

 

 

 

A v neposlední řadě, sáňkařská dráha RudiRun, s jeho 10,5 km jedna z nejdelších sáňkařských drah v Evropě. Půjčení saní stojí kolem 6 Eur a délka trasy je závislá na počasí a stavu sněhu. Výhodou pro nelyžující je spousta cestiček pro pěší vedoucích napříč celým střediskem s překrásným panoramatickým výhledem.

Středisko Plose je dobře vybaveno novějšími lanovkami, které vás rychle a s krásným výhledem převezou napříč celým střediskem. Skipass je společný i pro středisko Gitschberk. Velmi milé překvapení nastalo při konečném dojezdu na parkoviště, kde o víkendu hrála živá hudba a atmosféra zde byla velmi kouzelná. Lidé se bavili, popíjeli oblíbené nápoje a dokonce se tančilo i na stolech.

 

 

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že ve středisku Brixen Plose jsme si to všichni moc užili, i když Plose patří k menším střediskům, má své kouzlo. Vždy záleží na počasí, které bohužel neovlivníte, ale dokáže Vám dovolenou buď zpříjemnit, nebo pokazit :)

 

Testovací jezdec Linda Dřímalová

 

Paní Dřímalové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Brixen Plose ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE