Report ze střediska Bad Hofgastein

Osobní zkušenost ze střediska Bad Hofgastein 21.-28.2.2015

 

 

Lyžařské středisko Bad Hofgastein se nachází v Gasteinském údolí spolu s dalšími známými středisky Dorfgastein, Bad Gastein a Sportgastein. Všechna tato střediska spadají do skupiny Ski Amadé, tudíž na jeden skipas můžete využít cca 760km sjezdovek. Šestidenní skipas nás vyšel na 234Eur.

Vzdálenost z Prahy je cca 460km a 5hod jízdy. Cesta je pohodová, z velké části jsme využili dálnice. Pokud cestujete v hlavní sezóně, doporučuji vyjet buď brzy z rána nebo až kolem oběda, neboť v dopoledních hodinách se u rakouského Salzburgu tvoří fronty.

Naše ubytování bylo v soukromí na doporučení přátel. Měli jsme prostorný apartmán se dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami s WC. Ceny se v průměru pohybují od 45Eur/2os – 120Eur/ 8os. Kuchyň byla prostorná a plně vybavená vč. mikrovlnky a kávovaru.

 

 

V těsné blízkosti apartmánu byla zastávka skibusu, který jezdil naprosto přesně a často po celý den, kromě cca hodinové polední přestávky. Tato doprava je bezplatná na základě „DachsteinCard“, kterou obdržíte po uhrazení lázeňského poplatku 2Eur/os /den přímo od ubytovatele. S touto kartou získáváte další slevy, např. v restauracích či termálních lázních. Zastávky skibusu jsou po celém městečku poměrně časté a skibusy se sjíždějí na centrálním nádraží, odkud můžete pokračovat do dalších středisek. Pokud nevyužijete skibus a budete se dopravovat vlastním vozem, parkování u lanovek je zdarma.

 

 

Přímo v centru Bad Hofgastein 860 mnm u autobusového nádraží můžete vyjet jakousi petřínskou lanovkou do místa, které slouží jako rozcestník a projet tento skiareál. Převýšení až na 2050 mnm. Zde je velký výběr sjezdovek a lanovek, pouze jedna kotva. Sjezdovky jsou široké, jen spojovací traverzy jsou užší. Vyzkoušeli jsem si i funpark. Sníh byl kvalitní, každý den ráno manšestr. Odtud se lze na lyžích dopravit do sousedního Bad Gastein - Angertal. Naopak do Dorfgastein - Grossarltal či Sportgastein musíte využít dopravu po silnici.

 

Perfektní značení při nepřízni počasí

 

Pro lyžování s menšími dětmi nebo slabšími lyžaři doporučuji středisko Bad Gastein - Angertal či Dorfgastein. Zde jsme objevili i sáňkařskou dráhu a snowpark. Pro zdatné lyžaře a milovníky freeridu je pak předurčen Sportgastein 2686 mnm. Cesta z Bad Hofgastein skibusem sem trvá cca 50min. Nelekejte se počáteční fronty dole u lanovky. Zařízení má dostatečnou kapacitu a na vrcholu jste za pár minut. Je zde menší výběr sjezdovek a přestože jsou z většiny označené červeně, jsou spíše na rozhraní s černou sjezdovkou.

 

Pro všechna střediska pak platí společné:

  • dostatek občerstvení, od okénka s nápoji až po útulné restaurace; ceny jsou dostupné, personál velice příjemný - čaj stojí 2,20Eur; zde tolik oblíbený Jagrtee 4,--; svařené víno 4,--; polévka s houskou 4,50; hranolky 4,--; hlavní jídlo 6,50 – 12,--Eur
  • čisté a prostorné toalety s háčky a poličkami na oblečení; v tomto směru je nejslabší Sportgastein
  • odbavovací kapacita všech zařízení je dostatečná, čekáte maximálně několik minut
  • trasy sjezdovek jsou perfektně značené, u každé stanice lanovky jsou volně k dispozici plánky celého údolí

 

Vyhlídka Stubenrkogel

 

Pokud ještě nebudete po sjezdovém lyžování dostatečně unaveni nebo jste vyznavači i dalších zimních sportů, najdete zde i okruhy pro běžkové lyžování i zimní venkovní stadion na bruslení.

Určitě nezapomeňte navštívit zdejší termální lázně. My byli po lyžování na čtyři hodiny za 23,50 Eur a uteklo to jako voda. Dvě hodiny(18Eur) bych ani nedoporučil. Je zde venkovní i vnitřní vířivka, vnitřní bazén, sauny různých teplot , pára, solárium a příjemné odpočívárny. Ve vybrané sauně pak probíhají každou celou podvečerní hodinu i saunovací rituály.

Krásným zážitkem je pak vyhlídka na Alpy ze Stubnerkogelu ze 2246 mnm!!!

Jediné mínus byla obrovská koncentrace lidí. Vzhledem k velké kapacitě přepravních zařízení sice nestojíte téměř frontu, ale na sjezdovkách musíte být velmi pozorní, neboť se ocitáte chvílemi v lidském mraveništi. Příště bychom volili spíše březnový termín.

 

 

Odkazy na web:
www.skigastein.com
www.alpentherme.com
www.gastein.com

 

Testovací jezdec Jan Wild

 

Panu Wildovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Bad Hofgastein ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE