Report z rakouského střediska Mayrhofen

Report od pana Baiera z loňské návštěvy střediska najdete na odkazu ZDE

Únorový termín na jarnáky je ve Francii děsně drahý. Dokonce jsme potkali několik Francouzů, kteří sem zavítali kvůli ceně. Kam tedy vezmeme vnoučátka na lyžovačku? Našel jsem za rozumný peníz ubytovaní v Mayrhofenu. Líbilo se nám tam, proč tam tedy nejet? Osm účastníků je akorát pro pěkné večerní posezení. Cesta z Brna je většinou po dálnicích a orientačně nenáročná. První výjezd je jasný, jedeme na Kaltenbach. Posledně jsme to neprojeli všechno a bylo to tam pěkné.


Jezdí se všude

 

Hochzirelltal 2015 - Kaltenbach

V levé části střediska jsou velmi příjemné sjezdovky č. 3,5,6,7,8. Na rozježdění jsou dobré10 a 11. Ze všech těchto sjezdovek se dá odjet do kratších volných terénů. Nevýhodou této části je hodně lyžařů.a sjezdovky se velmi často kříží. Nedá se tam pořádně bezpečně rozjet. Přes sjezdovky 12 a 4 ujíždíme na Hochfungen. Už cestou se dá vyblbnout mimo sjezdovky. Upozornil bych na krásný kaňonek ve formě přírodní U-rampy pod hospodou 8er Alm. Při cestě lanovkou Hochfungen 2000 si očima můžete vybrat volný terén podle výkonnosti z hřebene mezi Pfaffenhubel a Gilbert.

Středisko vlastně nemohu popsat, protože jsme jezdili jen z tohoto hřebene. Chtěl bych upozornit na oblast nesjízdných vysokých skal vlevo od Gilfertjoch. Sjezd z Gilbertu začíná asi 55% svahem s množstvím kamenů. Za horších sněhových podmínek nedoporučuji pro slabší lyžaře. Naopak pro začátečníky freeridu doporučuji vyjíždět ze sjezdovky 11 a 11a, kdy je volný terén snadný a dá se snadno vrátit na sjezdovku. V oblasti jsou velmi dobré sjezdovky 6 a 7 a terén mezi nimi. Pokud toho máte plné kecky, dá se z oblasti odjet přeplněnou sjezdovkou13. Do oblasti Hochfungen se dá dojet autem přes Fungen. U lanovek jsou dvě parkoviště.

 

 

Zillertalarena 2015 – Zell im Zillertal

Přecpané parkoviště na Karspitzbahnn1 nás vyžene na lyžovačku nad Rosenalmem. Doporučuji hlavně na sjezdovky 19 a 20. Pěkný volný terén je pod lanem Kreuzjoch X. Slušné sjezdovky 13 až 17 umožňují krátké výjezdy do volných terénů. V noci napadlo 40cm prašanu a ráno je jasné, že se jede zase na Rosenalm. Točíme s pár snowborďáky volňásek pod lanem Kapauns. Kudy jet, je vhodné prostudovat z lanovky. Když byl terén hodně uježděný, odjíždíme do volňásků vpravo ze sjezdovky 20. Odpoledne vyrážíme z Ubergansjochjochu vlevo po hřebeni a dáváme fantastické volňásky. Problém byl, když Martinovi (11 let) vyhodilo vázání a museli jsme prohrabávat sníh a nalézt lyži. Nejtěžší bylo se udržet na svahu.

 

 

 

Penken 2015

Vnoučátka sjela bez problémů 2x Harakiri, pak jsme jim ukázali jiné krásy areálu. Velmi slušné lyžování je v oblasti Horbergu. Opět volné terény okolo sjezdovky 15. Velmi pěkná je sjezdovka 12. V případě ledových ploten ve spodní části, doporučuji odbočit vpravo na modrou 11 nebo trochu níž vpravo do volňásku. Velmi pohodové ježdění je po červené 10.
Pokud není fronta na kontejner, je pěkné si sjet č.66. Je důležité si prostudovat volný terén vlevo. Jsou tam i hodně obtížné pasáže pro středně zdatné lyžaře. Slušná je i č.56.

Dá se jet i 31 a 32.. pozor při dojezdu. U konečné kabinky je hodně přeplněný svah.
Zbytek jsou celkem pěkné, ale krátké sjezdovky. Vybere si každý.

 

 
Příprava na Harakiri a kotel Penkenu

 

Obecný popis středisek

Určitě se sem dá vrátit několikrát. Přepravní kapacita lanovek je vysoká na počet sjezdovek. Tedy někde bývá hodně lyžařů a je nutné ujet jinam. U každé větší lanovky je nějaké občerstvení a WC. V dolních stanicích se dá po zadání čísla skipasu vytisknout časový a výškový profil ujetých km.. Totéž se nalezne na www.zillertalarena.com. Kromě lanovky Penkenbahn je dostatek parkovacích míst u údolních lanovek.

 

Testovací jezdec Milan Maier

 

Panu Baierovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Mayrhofen ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE