Report z rakouského Schlicku

Report ze střediska Schlick 2000
www.schlick2000.at


Praha: 560 km, cca 6 hod, po dálnici D5 směr Plzeň (Rozvadov - Nürnberg) – A93 Regensburg- A9 +A99 +A8 München- Inntal (Kufstein) A93 (směr Innsbruck)-Brenner-exit Stubai

 

 

 

Po sjezdu z dálnice je nutné zaplatit mýtné pro vjezd do stubaiského údolí, 2.50 Euro – zpoplatněn je i výjezd, platba v hotovosti. Po 6 km sjezd do městečka Fulmpes, průjezd městem – značení Schlick 2000.

Parkoviště je pod údolní stanicí lanovky, parkování zdarma. Mezi parkovištěm a stanicí je cca 300-700 metrová vzdálenost, kterou není nutné chodit pěšky – jezdí zde pendlující autobus mezi parkovištěm a stanicí. Pokud není parkoviště zcela zaplněné, projíždí i jednotlivé řady a nabírá cestující přímo u aut, což zvlášť ocení početnější rodiny s menšími dětmi. Pokud je parkoviště plné, je třeba popojít na silnici, což je vzdálenost maximálně 60 metrů.

V údolní stanici je zároveň zastávka skibusů, které jezdí do poměrně širokého okolí. Svezou každého, bez nutnosti se prokazovat skipasem. Doporučuji využít při výletech – například z/do Neustiffu vede krásná zpevněná turistické cesta – zvládla jsem ji i s kočárkem (tříkolka s velkými koly). Je zde také Intersport – půjčovna lyží a možnost oprav.

Při zakoupení vícedenní permanentky mají děti do 10 let lyžování zdarma - pro vydání karty je potřeba předložit doklad s daty narození dětí. Skipasy lze platit kartou, vždy je připočten poplatek 2 Eura za skipas, který se pak vyzvedává oproti skipasu v automatu. Je zde také čítač najetých kilometrů – po přiložení skipasu se objeví graf s počtem najetých kilometrů, časovými údaji, počtem kilometrů na vlecích/lanovkách – je možné zdarma vytisknout.

Lyžařské středisko se rozkládá v areálu mezi 1000 mnm (Fulmpes) a 2240 mnm (Sennjoch). Středisko patří do skupiny Stubai a tudíž v případě vícedenního pobytu na různých místech lyžování v Tyrolsku je možno využít skipasu platného pro Stubai Gletscher.

Středisko hodnotím jako ideálním místem pro rodiny s dětmi, kromě lyžování také sáňkování na k tomu určených sáňkařských dráhách. Outdooroví nadšenci si přijdou na své na trasách určených pro skialpinismus.

 

Z parkoviště vás vyveze kabinová lanovka do střední stanice Kreuzjoch, místa, které působí jako rozcestník, odkud je možno se vypravit do různých směrů podle individuálních preferencí každého lyžaře. Jednou z možností je vypravit se zpět dolů směrem k parkovišti, využít dětský skipark či kratší sjezdovky (kotvy vhodné pro zaučující se lyžaře).
Pokud budete v jízdě pokračovat na vrchol Kruzjoch (2.136 mnm), je potřeba sjet po modré a pak se již středisko rozbíhá do více stran. Zahrnuje sjezdovky nenáročné úrovně, ale i červené a černé. Novinka roku 2013 - nová šestisedačka s vyhřívanými sedadly místo původních dvou kotev vedoucí na Sennjoch.

Co se týče občerstevní – je zde široká nabídka celkem šesti chat. Pro rodiny s menšími dětmi doporučuji samoobslužnou resturaci Schlickeralm (1.645) – u údolní stanice čtyřsedačkové lanovky Sennjoch. Trhanec s rozinkami s vanilkovou polevou a jablečným pyré nám všem chutnal. Výhodou je prostorná dětská herna – samostatná místnost s kobercem, klouzačkou, míčkovým bazénkem atd.

Celkově lyžování ve středisku hodnotíme jako pohodové a příjemné, v horních polohách jsme si užívali skvělého počasí a v rámci možností i slušně upravených sjezdovek. Co se týká lanovek a vleků, byli jsme spokojeni, nikde jsme nečekali, nicméně u údolní stanice bylo nutné obrnit se trpělivostí na cca 10-15 minut - zde hrál roli termín naší návštěvy tj. 27.12.2013 - 2.1.2014. V letech 2012 a 2013 jsme zde byli na jarní prázdniny (únor) a počet lidí byl podstatně nižší. Vhodné pro rodiny, náročnějším lyžařům doporučuji popojet o 20 km dále na Stubaiský ledovec.

 

Testovací jezdec Blanka Stibůrková

 

 

Paní Stibůrkové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Schlick ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE