Report z Radstadt - Altenmarkt - Zauchensee

Radstadt - Altenmarkt - Zauchensee 21.3.2015

Obrovský rezort Ski Amade tvoří mnoho výborných středisek různých velikostí a 2 menší z nich jsme navštívili v čistě jarním počasí. Zatímco v údolí díky 14°C a sluníčku mizel sníh doslova před očima, sjezdovky již na první pohled vypadaly více než dobře. Jako základnu jsme zvolili historické městečko Radstadt, které leží kousek od sjezdu z dálnice a nabízí výborný poměr kvality a ceny ubytování - např. příjemný Nasnergut - www.nasnergut.at. Když k tomu připočtete bohaté vedlejší aktivity, je naším tip pro celorodinnou, nejen zimní dovolenou.

V zimě mezi největší atrakce patří 6 km dlouhá, osvětlená sáňkařská dráha z vrcholu 1 557 m.n.m. do údolí s převýšením 700 m a rozsáhlá síť běžkařských tratí včetně osvětleného nočního okruhu. V létě se pak nabízí síť turistických a cyklistických stezek či golfové hřiště. Celoroční atrakcí je vyhlášený vodní ráj Erlebnis-Therme Amadé, ke kterým dojedete do sousedního Altenmarktu za pár minut - www.thermeamade.at

 

 

Radstadt-Altenmarkt

Sjezdovky střediska Radstadt-Altenmarkt tvoří příjemnou lyžařskou houpačku obsluhovanou dvěmi moderními kabinkovými lanovkami a několika sedačkami. Tratě jsou velmi sportovního, červeného charakteru a díky 700 m převýšení osloví i náročnějšího lyžaře. Kvalita tratí kompenzuje jejich nižší počet a i díky kvalitní úpravě na nás udělali velký dojem.

Na svahu je několik pěkných stylových restaurací a v obou údolních stanicích je kvalitní zázemí včetně lyžařských škol. U dolní stanice lanovky u Altenmarktu staví skibus směřující do známějšího střediska Zauchensee-Flachauwinkl.

 

 

 

Zauchensee

Zauchensee je hotelové středisko u stejnojmenného jezera. Jedná se o kompaktní areál s moderní dolní stanicí lanovky, kde najdete vše potřebné. Díky vyšší nadmořské výšce se zde dá lyžovat až do konce dubna. V tuhé zimě při příjezdu autem se budou zcela jistě hodit i sněhové řetězy. Houpačka do Flachauwinkl Vás dovede až k dálničnímu sjezdu a toto místo je tak nejjednodušším vstupem do střediska. Na druhé straně dálnice se nachází areál Flachauwinkl – Kleinarl zaměřený spíše na děti. Obě části spojuje skibus formou vláčku taženého traktorem. Podle nás nejlepší sjezdovkou je dámská závodní červená Weltcupstrecke. Pod vrchol Gamskogel jezdí stará kabinová lanovka, avšak na startovní vrch Vás doveze vlastní minilanovka. Odsud se po většinu zimy naštěstí jezdit nedá… Sjezdovka samotná je ovšem velmi příjemného červeného sklonu, v dolní části s několika zatáčkami a nabízí zábavné svezení téměř pro celou rodinu.

 

 

 

Alternativou pro zkušenější lyžaře mohou být místní černé sjezdovky, které nepatří mezi nejnáročnější. V průběhu tuhé zimy je středisko rájem pro freeridery, kteří mohou využívat místní řídce zalesněné či holé vrcholové partie. Posilnění, krásné výhledy a zároveň možnost nachytat sluneční paprsky nabízí několik místních chat na svazích. Doporučit můžeme např. poměrně novou a stylovou Sonnalm. Zdejší kuchyně nabízí široký výběr jídel za rozumné ceny, navíc zasklení části terasy může být v horším počasí doslova k nezaplacení.

 

 

 

Ubytovací kapacity v Zauchensee nabízí slušný vysokohorský standard, jemuž odpovídá i vyšší cena. Levnější alternativou je tak ubytování v Altenmarktu či Radstadtu.

Jednodenní skipas není nejlevnější záležitostí (46,5 EUR), avšak platí v celé oblasti Salzburger Sportwelt, která zahrnuje i známější Flachau. Od dvoudenního skipasu se již můžete vydat kamkoli v rozsáhlé oblasti Ski Amade.

Všechna navštívená střediska se nám líbila a zcela jistě se sem někdy vrátíme. Určitě se vyplatí zvážit i tzv. Pauschalangebote zahrnující vedle ubytování i skipas, přičemž ceny mohou být např. v lednu či na krajích sezóny poměrně výhodné.
 

Testovací jezdec Lukáš Mach

 

Panu Machovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Radstadt ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE