Report z Lachtalu od naší testovací jezdkyně

Vážení budoucí návštěvníci, ráda bych Vás pozvala do lyžařského střediska Lachtal a zároveň předala své zážitky a informace o tom jak si užít parádní lyžování.

Já jako ustrnulý začátečník v kruhu zralých a náročných lyžařů jsem na doporučení navštívila toto malebné místečko.
Cestu z Ostravy jsme zvládli za pouhých klidných pět hodin jízdy i s pauzami. Při dojezdu počasí nebylo povzbudivé, nebe bylo jeden velký černý mrak, ale nad střediskem nádherně slunečno a azurové nebe k nám vysílalo pozitivní energii. To se opakovalo i další dny.

 

 

 

Na Lachtalu jsme bez problému zaparkovali pod areálem. Středisko nabízelo spoustu parkovacích míst pod sjezdovkou, parkování je zdarma. Celodenní skipas pro dospělého stojí 37 EUR. Lyžuje se od 8,30 – 16,00 hodin.

Středisko je přizpůsobeno pro děti a začátečníky, ale nabízí i náročným lyžařům a snowboardistům kvalitní lyžování. Děti po návštěvě střediska budou opouštět středisko jako zdatní lyžaři, začátečníci se posunou o kategorii a nároční lyžaři si lyžování vychutnají.

 

 

 

Sjezdovky jsou zde výborně upraveny bez muld. Tato úprava vydržela po celý den. Najdete zde sjezdovky dlouhé i kratší, o střední obtížnosti, ale i méně obtížné. Sjezdovky na sebe navazují a poskytují mnoho variant a možností je střídat a užívat. Prostě nudit se nebudete!

Lachtal je menší středisko, ale na mezinárodní úrovni. Jako příjemné zpestření jsem měla možnost při mé návštěvě střediska být účastníkem, podotýkám jako divák :) , evropského poháru ve snowboardu. Tato soutěž nijak nenarušila naše příjemné lyžování.

Během lyžování doporučuji nabrat energii v několika pohostinstvích. Na rychlé občerstvení můžete na sjezdovce přistavit a osvěžit se. Pod sjezdovkami můžete využít pohostinství další restaurace s příjemným personálem a rychlou obsluhou. Market pod sjezdovkou nabízí potraviny i suvenýry. Také si zde můžete půjčit nebo zakoupit lyžařské vybavení s doplňky.

Na Lachtalu i v blízkosti je spousta ubytovacích možností a to v hotelích, penzionech nebo chatách.

 

 

 

Toto středisko doporučuji navštívit tři až čtyři dny. Na závěr toto středisko doporučuji!!! Za sebe mohu říct, že opět toto středisko navštívím. Už nyní se těším.

Zdravím lyžaře!!!

 

Testovací jezdec Eva Jeziaková
 

 

Paní Jeziakové děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Lachtal ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE