Report z italské Sella Rondy

Sella Ronda – reportáž testovacího jezdce
22. 2. – 25. 2. 2015

Jarní prázdniny – tak očekávané. Vyrážíme už poněkolikáté na lyžování do Itálie, tentokrát na Sella Rondu (díky propojení středisek okolo Selly, patří Sella Ronda k lyžařské špičce v Dolomitech i celé Evropě).
Cesta autem z Brna zase klasika a ještě ke všemu, jako již tradičně kolony okolo nájezdu z Mnichova. Poté ale pohoda až do Canazei, kde bydlíme v soukromí, asi 3 minuty autem nebo skibusem na stanici lanovky v Canazei Pecol (Strada de Pareda 65). Kupujeme si letos čtyřdenní skipas Dolomiti Superski (196 euro).

 

 

22. 2. 2015 – vstáváme do mlhy. Máme v plánu zelený okruh Selly Rondy. Zelený okruh je méně náročný. Jede se hodně po modrých sjezdovkách a je tam dost přechodů. Tento směr se hodí i pro méně zdatné lyžaře. Dvě třetiny cesty byly sjezdovky upravené, bohužel při cestě zpět jsou sjezdovky rozježděné. V mlze se dvěma zastávkami na jídlo a bombardíno nám tento okruh trval 4 hodiny. Takže žádný stres z nestíhání. Škoda jen, že jsme vůbec nic neviděli.

 

 

23. 2. 2015 – nádherný den. Zkoušíme dnes opačný směr oranžová trasa (trasy jsou dobře značené) – tato vede většinou po červených sjezdovkách, přechodů je méně. Po letošní zkušenosti, kdy jsme čekali na nástup v Canazei hodinu a půl, doporučuji při pěkném počasí vyrazit dříve než v 9 hodin, později se na nástupech na Sella Rondu tvoří šílené fronty. I přes ranní čekání nás čekal krásný den. Naprosté azuro, krásně upravené sjezdovky, venkovní zahrádky, nádherné výhledy. Některé sjezdovky okolo Sasslongu jsme si dali i několikrát dokola. Díky krásnému počasí se nám vůbec nechtělo vracet nazpět. Doporučuji ale i přes nechuť vyrazit. Sjezdovky jsou ke konci otevírací doby již hodně rozježděné. V nohách toho máte už taky dost. Při pohledu zespodu na posledním sjezdu do Canazei mi popadaní lidé po sjezdovce připomínali roztroušené barevné hračky. Dnešní trasa nám trvala 5 hodin.

 

 

24. 2. 2015 – celou noc padá sníh. Je 9 hodin ráno a je 30 cm nového sněhu. Je mlha a pořád padá. Moc se nám nechce. Na nástupu v Canazei nikdo, jen pár dobrodruhů. Vyjeli jsme nahoru a pokoušeli se o nějaké lyžování. Byly to ovšem opravdu jen pokusy. Hustá mlha, hluboký sníh, nárazový vítr a husté sněžení. Nakonec jsme skončili na bombardínu a měli jsme pocit, že podle řeči na sjezdovce a v hospůdce, jsou na lyžích jen češi.


25. 2. 2015 – poslední náš den – venku je jasno – hurá. Dnešní den jsme jezdili jen ve středisku nad Canazei – Vall di Fassa. Sjezdovky byly upravené jen tak asi 2 hodiny. Byly díky napadeným 50 cm sněhu hodně měkké, takže kolem poledne to byl nácvik do boulí. Díky krásnému počasí jsme ale vydrželi lyžovat celý den.

 

 

Kdo ještě nezkusil Sella Rondu, tak doporučuji. Je to krásný zážitek.

 

Testovací jezdec Sáša Živná

 

Paní Živné děkujeme za úžasný report, za který od nás dostala skipas do střediska Sella Ronda ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE