Report z francouzského střediska Les Orres

Les Orres – 1800mnm

Při výběru lyžařského střediska naše dvanáctičlenná skupina zohledňovala několik faktorů: cenovou dostupnost, rozmanitost sjezdovek, fotogeničnost apod. Nakonec nám jako nejlepší volba přišlo středisko Les Orres nacházející se ve francouzských Horních Alpách (Hautes-Alpes) regionu Provence-Alpes-Côte d’Azur necelých 60km od města Briançon.

 

 

 

Středisko

Středisko se rozprostírá v nadmořských výškách od 1 550mnm do 2 720mnm a nabízí 100km pravidelně upravovaných sjezdovek všech obtížnostních úrovní. Celkově středisko umožňuje lyžování na 37 sjezdovkách: 7 zelených, 6 modrých, 20 červených a 4 černé. Součástí střediska je i velký snowpark. Dopravu mezi jednotlivými vrcholy obstarává 19 lyžařských vleků a sedačkových lanovek. Středisko se může pochlubit nádherným výhledem na okolní vrcholy a dobrými sněhovými podmínkami, které umožňují jeho provoz od prosince do dubna, někdy dokonce do začátku května. Les Orres je ideálním místem pro rodiny s dětmi díky své rozmanitosti sjezdových tratí a aktivit pro celou rodinu. Lze například využít sáňkařskou dráhu, kluziště, sněžnicový trek, psí spřežení, masáže apod. Středisko také nabízí připojení k internetu na řadě míst zdarma.

 

 

 

Ceny

Jednodenní lyžování vás vyjde pro dospělého(12-74) na 32 euro. Pro děti(6-11) stojí lyžování na den 26 euro a děti do 6 let mají skipass po předložení pasu zdarma.

 

 

 

 

 

Průběh pobytu

21.3.2014 ze Stodůlek autobusem společnosti Intertrans Plzeň jsme vyrazili na týdenní lyžařský zájezd do francouzského střediska Les Orres. Cesta trvala cirka 16 hodin. Po příjezdu do střediska proběhl frmol s přenášením zavazadel z jedné recepce do druhé, než nám byly konečně svěřeny klíčky od pokoje. Ubytováni jsme byli v tříhvězdičkové rezidenci Le Parc Des Airelles. Pokoj byl určený pro čtyři osoby s klasickým zázemím malé kuchyňky, koupelny a záchodu. V hotelu bylo volně dostupné wifi připojení, které mě svou kvalitou zrovna neoslnilo. Nejlepší na ubytování bylo zaručeně umístění hotelu přímo vedle sjezdovky ve výšce 1 800mnm, na kterou se dalo dostat skrze lyžárnu.

 

Vzhledem k tomu, že první den po příjezdu vydatně nasněžilo, tak si nemohu stěžovat na kvalitu tratí. Vzorně upravené sjezdovky provázely celý náš pobyt. Jako nepříliš zkušený lyžař musím opravdu pochválit možnost výběru lyžování, které Les Orres nabízí. Od mírných svahů vhodných k učení po prudší černé úseky. Milovníci Freeridu si zde také přijdou na své. Středisko je velmi dobře vybaveno, tudíž se málokdy čekají dlouhé fronty na vleky a lanovky. Někomu by mohla vadit absence krytů na sedačkových lanovkách při vydatném sněžení. Velmi mě zaujala rychlost a pohotovost tamního personálu střediska. Po jedné nepěkné srážce dvou členek naší skupiny nezabralo pracovníku záchranné služby více než tři minuty, aby sjel na místo nehody i s potřebným vybavením. Naštěstí se vše obešlo bez potřebného zásahu a až na zlomený nos byli obě zúčastněné v pořádku.

Ve středisku naleznete několik samoobslužných obchodů s potravinami a na sjezdovce řadů restaurací a bufetů. Cena jídla se pohybuje kolem 10 eur za poměrně slušnou porci.

Osobně jsem řešil stravování na sjezdovce svačinami a pitím s batohu. Většina stravovacích zařízení je doplněna terasami s lehátky a posezením u stolu. Po lyžování je možnost využít řadu jiných aktivit. Hojně jsme například využívali venkovní vyhřívaný bazén, saunu a vířivku nacházející se v okolních hotelech.

 

Celkově hodnotím pobyt a lyžování v Les Orres jako velmi uspokojivé. Skvělé počasí a kvalitně upravené sjezdovky jen podtrhnou nádherný výhled do údolí a na okolní vrcholy Horních Alp.

 

Testovací jezdec Ivo Mrázek

 

 

Panu Mrázkovi děkujeme za úžasný report, za který od nás dostal skipas do střediska Les Orres  ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE