Report z Bormia

Lyžařské středisko Bormio jsem navštivil s přáteli 18. ledna!

Cesta do Bormia nam trvala z Děčína cca 12h (850km). Naše cesta vedla pře Plzeň na Rozvadov, dále Mnichov, Innsbruck na Bregenz a pak na Tunel spojujicí Švýcarsko s Itálií (poplatek za tunel je zase dražší, bývalo to 27eur, letos už 44eur ,ale nákup paliva v Livignu to vynahradí, jelikož je to bezcelni zóna), z Livigna na Trapalle a dále Bormio!

 

 

 

Středisko

Bormio je hezké městecko obklopené horama, které je rozložene do třech přidruženych středisek St.Colombano a st. Catarina a Bormio. Hned při příjezdu jsme koupili skipas na hlavní pokladně, kde nás překvapila i česká kancelář, ochotná paní nám poradila kde je bazén, ostatní střediska atd. Ubytovaní jsme měli přimo na sjezdovce v soukromém bytě jednoho znamého.

 

Sjezdovky

Od hlavni pokladny vyjedete kabinovou lanovkou do Bormio 2000 a dále sedačkama az na vrcholky do Bormio 3000, vyběr je celkem slušný a myslím, ze každy si najde svou sjezdovku. Osobně bych doporučil se pohybovat od Bormio 3000 do Bormio 2000, ve spodni části je spíše technicky snih a občas je to i zledovatělé! Dále doporučuji navštívit i středisko Santa Catarina, které mě osobně nadchlo svoji rozlohou a za pěkného počasi je vyjezd až na vrchol nezapomenutelný, pro vyznavače carvingu jsou tam užasne sjezdovky (hlavně v horních polohách). Cestování mezi středisky je zajišteno skibusy v ramci skipasu jsou zdarma.

 

     

 

Zábava

V Bormiu mužete navštivit spoustu obchodů a restaurací, nebo si mužete udělat pěkné odpoledne ve wellness a bazénu, který je za celkem přijatelnou cenu 15eur včetně večeře! Já osobně jsem navštivil několik restaurací, které byly kvalitou na stejné urovni, kolem 10eur se najíte skoro všude, ale našinec by si dal spiše dvakrát :)

 

Závěrem

Celkově hodnotim Bormio jako pěkné středisko,které stojí za to navštívit a užijete si v něm spoustu krásných prosluněných dní na lyžích.

 

  

 

Můj osobní pocit

Při cestě zpět a při pohledu na Livigno jsem si řikal, že jet o hodinu a půl méně a lyžovat v Livignu by bylo asi lepší, ale tam uz jsem byl!

 

Testovací jezdec Tuček Miloslav

 

Panu Tučkovi děkujeme za krásný report, za který od nás dostal 50% slevu na skipas do střediska Bormio.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE