Report - Wildkogel 22.1.2017

 

Zprávy o počasí hlásily nejhezčí dosavadní víkend v Alpách. Rozhodnutí bylo tedy jasné, vyrazit lyžovat. Tentokrát padla volba na menší středisko v oblasti Hohen Tauren v Salzburgsku. Jelikož byl konec ledna a posledních 14 dní silně sněžilo, těšili jsme se tedy na krásný prašan.

Příjezd z Čech je trochu zdlouhavý. My jsme jeli přes Mnichov a údolím Zillertalu, dále placeným (zpáteční 9 EUR) sedlem do vesnice Neukirchen am Grossvenediger.

Také lze jet přes Kitzbühel. Jiná možnost je přes Linz. Celkově je to asi skoro jedno. Všechny trasy jsou zhruba stejně rychlé a to něco málo pod 6 hodin. Hlavně v sobotu je nutné se vyhnout Mnichovu, který je vždy zasekaný, pak je lepší cesta přes Linz.

 

Středisko je přístupné z dvou míst. Je to již zmiňovaný Neukirchen a Bramberg am Wildkogel. Z tohoto městečka vede do střediska rychlá a moderní  8-mi kabinka. Naproti tomu z Neukirchenu vede starši  6-ti kabinka.

 Těmito lanovkami se dostanete do vlastního střediska, které tvoří přehledná kotlina převážně nad hranicí lesa. Nejvyšší bod areálu 2236 m.n.m. lze dosáhnout pohodlnou 6-ti sedačkou s bublinou Fruhmesser. Z tohoto bodu vedou asi nejdelší a nejlepší sjezdové tratě areálu. Ale ani další nejsou vůbec špatné.

 

      

 

Celkově bych to hodnotil jednoduše. Je v podstatě jedno, jakou sjezdovkou jedete a až na pár velmi prudkých míst je vše velmi zaměnitelné, nikoliv však nudné. Právě naopak! A pro rodiny, nebo lyžaře unavené našlapanými megastředisky s neskutečně dlouhými sjezdy kdy nohy umírají.

Tomuto středisku je totiž vytýkané menší převýšení hlavních tratí (kolem 300 m.n.m.) a s tím spojené kratší sjezdovky. Podle mého je to ovšem poměrně veliká přednost. Skoro geniální je přehlednost a ve spojení se severovýchoní expozicí tu máme lyžařský ráj. Pokud máte hezké počasí jako my. Za mlhy to bude asi horší.

 

       

     

Na své si příjdou i freerideři, kteří mají arénu zejména podél sedačkové lanovky Pfeifferkopfl s množstvím rokliček a skalek, které ani po týdnu hezkého počasí nebyly rozježděné a našel se i neposkvrněný prašan.

 

Celková přepravní kapacita je hezkých 27500 osob/hodinu a s 62 km sjezdovek se jedná o středně velké středisko. Unikátem je jedna z nejdelších sáňkařských drah na světě a se svými 14 km osvětlené dráhy je zážitek zaručený.

Pro děti jsou připravené dva pásy a moc malých vleků. Krásné hřiště a všude pobíhají maskoti střediska. Je tedy jasné, že se zde na rodiny s dětmi zaměřují.

 

          

 

Cena 44 EUR za denní skipas v hlavní sezóně je asi přiměřená.

Co se týče jídla, je nabídka velmi dobrá a řekl bych, že ceny jsou velmi příznivé. Doporučoval bych dřevěný srub Wildkogel Alm se skvělou kuchyní.

 

Závěrem bych tedy rád toto středisko zhodnotil velmi pozitivně. Celkově spíše rodinné, ale uchvátí i náročné a zkušené lyžaře včetně freeridu. Proto výrazně doporučuji a dávám 4 body z pěti.

 

          

 

Odkazy:

-          www.wildkogel-arena.at

-          www.bergbahnen-wildkogel.at

-           

Testovací jezdec Jan Kopáček

 

Panu Kopáčkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Wildkogel ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE