Report - Werfenweng 5.2.2018

První týden v únoru po předpovědi pěkného počasí jsme vyrazili do menšího střediska Werfenweg. V sobotu jsme zalyžovali v  Bad Geisteinu, v neděli ve středisku Rauris a na pondělní cestu zpět do ČR jsme naplánovali lyžovačku ve  Werfenwegu. Příjemná změna se odehrávala převážně v počasí, kdy po vydatném sněžení konečně vysvitlo sluníčko a bylo vidět.

 

 

 

Lyžařské středisko Werfenweng je z Prahy dostupné zhruba za 5 hodin jízdy a za exitem č. 43 z dálnice A10 je pouhých 6 km jízdy.

 

 

 

Středisko Werfenweg můžeme řadit mezi menší střediska s 27 km sjezdovek, kde převažují zejména červené sjezdovky s nadmořskou výškou 902 - 1.834 m.n.m.

Středisko Werfenweg je rodinná lyžařská oblast nacházející se u malého městečka ležícího na náhorní plošině obklopené vysokými štíty pohoří Tennengebirge v oblasti Pongau na dohled Salcburku.

 

 

 

Celkem se středisko může pyšnit dvěmi kabinkovými lanovkami, dvěma sedačkami a pěti vleky. Přepravní kapacita činí 12900 os/h.

Kabinou A se necháte vyvézt na vhlavní vrchol z parkoviště a zde zažijete panoramatický výhled 360 stupňů, což je při hezkém počasí, které panovalo nám, opravdická bomba. Z tohoto vrcholu se cesta rozděluje ke dvěma sedačkovým lanovkám.

Nejvyužívanější je pak sedačka D, která nabízí poměrně mírné svahy, ale zato jsou osluněné, takže zde se vyřádí především rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou pěkně široké a přehledné, nejlepší je jednoznačně trať č. 1, která je i nejdelší a její střední část je spíše v barvě černé.

Lyžuje se na dvou vrcholech Bischlinghohe a Ladenberg.

 

 

 

Díky nově vybudované kabince je lyžařský areál dostupný přímo z vesničky Werfenweng. Na dně údolí se rozkládají cvičné louky s dětským parkem.

 

 

Také zde můžeme najít atraktivní 1,5 km dlouhý sáňkařský tobogán z mezistanice kabinky Dorfbahn, s ostrými zatáčkami, který je večer uměle osvětlený. To své si zde najdou i skialpinisté a paraglidisté.

 

Také nás překvapily příjemné ceny za jídlo, když jsme obědvali na vrcholu Bischlinghohe a když se zážitek lyžařský a gastronomický snoubí ještě s perfektním výhledem, je spokojenost zaručena.

 

 

 

Takže sečteno podtrženo. Je to takové malé rodinné středisko se skvělou atmosférou, krásnými výhledy a pohodovými svahy. Takže sportovně naladěný jezdec si zde jeden den poměrně slušně zajezdí, ale na delší dobu to opravdu není. To ovšem naprosto neplatí pokud máte rodinu s dětmi, lze si zde představit i týdenní dovolenou.

 

Užitečné odkazy:

oficiální web: www.bergbahnen-werfenweng.com

 

Testovací jezdec Jan Kopáček

 

Panu Kopáčkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Werfenweng ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE