Report - Val di Fiemme 6.2.2017

Středisko jako takové se skládá ze tří, respektive ze čtyř menších lyžařských areálů.

Mezi ty nejznámější a nejvícve využívané patří Alpe Cermis, Skicenter Latemar a Alpe Lusia (posledním je Paso Rolle, které je však již od srdce střediska dost daleko a není nijak atraktivní).

Obrovskou výhodou je jednotný skipas, který platí do všech středisek zároveň. Další plus je možnost využití kvalitní sítě skibusů, které jsou zdarma. Rodiče dětí ocení skipas zdarma pro děti do 10 let věku.

 

 

Alpe Cermis je střediskem, které je velmi dobře  dostupné z městečka Cavalese kabinkovou lanovkou, která má mezistanici u dolního parkoviště pod městečkem, je však již na pohled značně „jetá“.

Cesta do vrcholných partií areálu trvá 15 minut s přestupem na další kabinkovou lanovku, která je přeci jen novějšího data.

 

Ale k sdamotným sjezdovým tratím.Vše se odehrává ve dvou údolích či úrovních.

Bud´ je možné jet směrem dolů po sjezdovce Olympia, která měří až k dolní stanici lanovky cca 7.2 km a je krásně členitá, v určitých pasážích prudší a sportovní, s esíčkovitými zatáčkami, pohodovými přechody a opět sportovními sjezdy, které zcela jistě dají zabrat každému lyžaři.

 

Druhou možností je po výstupu z kabinové lanovky pokračovat až na vrchol Alpe Cermis čtyřsedačkou, odkud se rozbíhá několik variant (od modré, přes červenou, přičemž obě jsou navazující alternativou na sjezdovku Olympia) nebo je možné přejet krátkým traverzem do druhého údolí, kde se dá na sluncem zalitých třech sjezdovkách červeného charakteru sportovní a pohodovou jízdou jezdit v dopoledních hodinách. Odpoledne je totiž již terén značně muldovatý.

Pro méně zdatné lyžaře přichází v potaz lesní cesta Del Bosco, která je mnohdy dost rušná a tím pádem úzká.

 

 

 

Skicenter Latemar je druhým mnohem větším střediskem, které je houpačkou složenou ze tří areálů či údolí. Do skiareálu sew dá dostat z Predazza kabinovou lanovkou a dále zde využít sedačkové lanovky nebo z Pampeaga, kde se nachází také čtyřsedačky rozbíhající se do různých směrů a stran.

Orientace v spleti tratí je zpočátku dosti složitá a někdy i nemožná, tudíž mapu vřele doporučuji. Nicméně po zmapování terénů je možné celodenní lyžování na různých tratích podle libosti. Pro nadšence a ty, kteří mají nohy jako pařezy, je večerní lyžování v Obereggenu.

Co je však nevýhodou střediska a daní za variabilitu tratí, je vysoký počet návštěvníků, který se bohužel i přes rozsáhlost areálu někdy nedaří rozmělnit. Součástí areálu je i hezký funpark s různými skoky, U-rampou apod.

Mým soukromým tipem  jsou sjezdovky ihned po vyjetí kabinkou a sedačkou z Pradazza. Tratě jsou široké, členité, rychlé s terénními zlomy.

 

Alpe Lusia je zejména pro rodiny s dětmi, kterým bude jistě vyhovovat Bellamonte, protože se zde nachází převážně modré magistrály, které ovšem ničím nenadchnou sportvně zaměřené lyžaře. Za zmínku stojí snad jen dvě sjezdovky, které se vinou z vrcholu směrem ke čtyřsedačce, kdy jedna je poctivá černá pro experty a druhá červená méně náročná .

 

 

Testovací jezdec Petr Žák

 

Panu Žákovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Val di Fiemme ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE