Report - Schladming 8.1.2016

Začátek lyžařské sezony nebyl příliš vydařený  a sníh ne a ne se ukázat, a to ani v Alpách. O to více se prodlužovalo mé čekání a těšení se na první lyžovačku.

Začátkem ledna se přece jen několik vloček nad Alpami sneslo, a tak jsem oprášil lyže a naplánoval si lyžování v Rakousku. Zvolil jsem lyžařskou „meku“ - Schladming, středisko věhlasné a známé. Toto světoznámé a lyžaři velice oblíbené středisko se nachází pod ledovcem Dachstein. Okolí Schladmingu velice dobře znám z letních výšlapů. A protože vím, že služby a okolní panoramata jsou zde úchvatné, velice jsem se sem těšil.

Cesta ze středu ČR nám zabrala necelých pět hodin, a to v režimu klidné jízdy. Velkým plusem je nově otevřená dálnice S10 mezi rakouským Freistadtem a Linzem.

 

 

 

V pátek 7.1. jsem chtěl být na sjezdovce, jakožto milovník ranních pist, mezi prvními. Proto jsem si přivstal a vyrazil tak, abych byl na parkovišti ve středisku Reiteralm již v 8:00 h. Lanovka Silver Jet má dle informací střediska jezdit již v 8:15 h. Nicméně v době příjezdu na parkoviště v 8:00 h se již lanovka točila, a tak jsem první na svahu nebyl. Takže pokud máte rádi ranní manžestr, určitě si přivstaňte.

Kabina Silver Jet vás vyveze do výšky 1385 m. n. m, odkud je možné sjet zpět do údolí po známé sjezdovce Finale Grande nebo přesednout na 6-ti sedačkovou lanovku a pokračovat až na vrchol, odkud se jako chapadla chobotnice spouští tratě většinou červené barvy zpět do údolí. Samotný Reiteralm má přes 30 km sjezdovek. Na den si zde určitě vystačíte. Obrovskou výhodou areálu je napojení na vedlejší střediska. Tím dostává lyžař možnost užít si celodenního výletu bez zouvání lyží, tedy vlastně kromě jízdy kabinkou. Je tedy možné přejet přes 4 vrcholy od Reiteralmu, přes Hochwurzen, Planai až na Hauser Kaibling a zpět. My jsme si tento výlet nenechali ujít a po celodenním lyžování nám aplikace iSki Tracker naměřila 80 naježděných km. Byla to tedy bez přípravy pěkná porce v přeskáčích.

Nejvíce příjemné bylo asi ranní svezení na Reiteralmu, kde sjezdovky pokrylo okolo 5 cm čerstvého prašanu.
Areál je opravdu obrovský a po týdnu lyžování vás sjezdovky rozhodně nudit nebudou, jelikož jich zde najdete více než 120 km. Převážnou většinu tvoří tratě červené. Z tohoto důvodu je areál velice oblíben sportovnějšími lyžaři.  Sjezdové tratě jsou obsluhovány převážně moderními lanovkami a je možné se nechat svézt rychlou, velice pohodlnou, vyhřívanou 8-mi sedačkou.

 

 

 

Ačkoliv sněhové podmínky nejsou v Alpách zatím úplně nejlepší, toto středisko se může chlubit téměř sněhovou „jistotou“. Zasněžovací technika je zde velice výkonná a tratě, i v nadmořské výšce necelých 800 m. n. m v údolí, jsou vysněžené bez omezení. Je velmi dobře vidět, že zde ve Schladmingu jsou velice schopní a středisko umí připravit i za zhoršených klimatických podmínek. 

Na tratích je mnoho možností k občerstvení a večerní Apre-ski je ve středisku velice oblíbené.

 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Schladming ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE