Report - Saalbach Hinterglem 26.12.15

Spojením se střediskem Fieberbrunn došlo v  oblasti okolo městečka Saalbach k dalšímu rozšíření velkého lyžařského okruhu, který v případě příznivých sněhových podmínek nabízí více než 270 kilometrů sjezdovek.

Bohužel letošní mírná zima toto číslo výrazně redukovala. Prosincové teploty nad nulou přírodnímu sněhu vůbec nepřály, vrcholky svahů okolo Saalbachu jsou navíc v poměrně nízké nadmořské výšce okolo dvou tisíc metrů, a tak se lyžovalo pouze na technickém a na omezeném počtu sjezdovek.

 

 

 

I přesto lze prakticky celý den lyžovat tak, abyste ani jednu trasu nemuseli jet dvakrát a za jediný den jsme nebyli schopni projet vše, co střediska nabízí. Nevýhodou při nedostatku sněhu byly některé přejezdy lanovkou směrem dolů. Jednalo se asi o tři velké svahy, kde nebylo možné technický sníh udržet.

V lyžařské oblasti se jezdí převážně novými moderními kabinkovými či sedačkovými lanovkami, z nich většina je vyhřívaných a nabízí komfort pro lyžaře. Při teplotě, která při naší návštěvě dosahovala až deseti stupňů nad nulou, jsme to ovšem nedokázali patřičně docenit.

Areál by měl uspokojit všechny lyžaře, jak náročnější, tak i třeba rodiny s dětmi. Nachází se zde totiž velká škála různě obtížných sjezdovek. Vzhledem k nedostatku sněhu byl připravený vždy jen určitý pruh, jinak jsou ale tratě poměrně široké, takže velká koncentrace osob na jednom místě moc nehrozí.

Sjezdovky byly každé ráno velmi dobře upravené, postupem času a zejména působením slunce bylo na některých místech lyžování obtížnější a sníh zde rychle tál.

Den na lyžích zpříjemní celá řada bufetů a restaurací, prakticky u každé stanice lanovky, na oběd je možné zajet pohodlně také do městeček Saalbach či Hinterglemm, kde svahy končí v podstatě až v centru, a tak stačí pouze sundat lyže.

 

 

 

Lyžařská aréna Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se nachází v oblasti Kitzbühelských Alp nedaleko Salcburku. Se vzdáleností asi 450 kilometrů od Prahy je tak pro Čechy velmi dobře dostupná a doporučuji zajet se sem podívat.

 

Testovací jezdec Jakub Mezlík

 

Panu Mezlíkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Saalbach Hinterglemm ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE