Report – Rauris 4.2.2018

Na začátku února jsme po předpovědi slibného počasí vyrazili do ne příliš známého střediska Rauris.  Středisko jsme navštívili v sobotu, kdy jsme se obávali většího množství lidí v menším středisku, disponujícím 32 km sjezdovek.

 

 

 

Středisko je rozloženo v krásném údolí Raurisertal, které je zaříznuto do národního parku Hohe Tauern. Cesta sem z Prahy trvá necelých 6 hodin a je dlouhá 460 km. Po odbočce ze silnice B311 na Zell am See a ujetých pár kilometrech se před vámi rozloží krásná a kompaktní vesnička Rauris s dominantním kostelíkem. Je zasazena mezi alpské vrcholy a stačí přejít horský potok a silnici a jste u sjezdovek.

 

 

 

Parkoviště zde mají dostatečné i pro větší počet přijíždějících aut.

 

 

 

Sjezdové tratě se skládají v podstatě ze dvou částí, které jsou propojeny spojovacími cestami. V levé části z pohledu od městečka jsou sjezdovky převážně modré, vhodné spíše pro rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře. V tomto období byly sjezdovky dosti zaplněné lyžařskými školami, které bohužel zabraly většinu modrých sjezdovek.

V této levé části areálu vede osmimístná kabinka, sahající až do výšky 2 193 m. n. m. Modré sjezdovky se rozkládají až nad hranici lesa, které se v horní části rozpojují a dole zase spojují do jedné tratě.  Modré sjezdovky zde nejsou moc široké, až v úseku podél horní části šestimístné kabinkové lanovky Hochalmbahn.

 

 

 

Od mezistanice lanovky Hochanbahm k dolní stanici vede černá sjezdovka. Jedná se ale v podstatě jen o širší serpentinovou cestu pro transport do údolí. Nejlepší poměrně prudké a široké sjezdové tratě jsou na druhém kopci Waldalm (1690 m.n.m.)

 

 

 

V pravé části areálu nalezneme sportovnější červenou sjezdovku. Dříve zde byla jen dvojkotva, která byla v loňském roce nahrazena krásnou desetimístnou kabinkovou lanovkou. Tato sjezdovka je dle mého názoru velmi povedená. Bylo zde podstatně méně lidí, takže upravenost tratě vydržela až do odpoledních hodin, na rozdíl od levé části, kde se již dopoledne tvořily nahrnuté boule.

 

Rauris má celkově 32 km upravených sjezdových tratí. Z toho je 15 km modrých, 12 km červených a 5 km černých.

 

 

 

V našem termínu bylo sněhu dostatek. Měli jsme štěstí, že dva dny před naším příjezdem pěkně nasněžilo a pak jsme si užívali dva dny azurko. Na své si tudíž přišli i milovníci freeridového lyžování. I zde jsou perfektní a dlouhé lajny, které si dokáží najít.

 

 

 

V tomto areálu zde nalezneme i dětský koutek s lany, pásy a ski školou. A další aktivitou je velmi dlouhá sáňkařská dráha a 24 km upravených běžeckých tratí.

 

 

 

Občerstvení v tomto areálu nalezneme výhradně v blízkosti stanic lanovek a vleků. Ceny jídel jsou příznivé a kvalita jídla dostatečná.

 

 

 

Celkově toto středisko hodnotím dost kladně. Jedná se o menší rodinné středisko s vyhovujícím zázemím, nezasažené masovým turismem. Vhodné pro lidi, kteří hledají spíše klid a pohodu.

 

Užitečné odkazy:

web střediska: www.raurisertal.at

 

Testovací jezdec Jan Kopáček

 

Panu Kopáčkovi moc děkujeme za další report, za který od nás dostal skipas do střediska Rauris ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE