Report - Planneralm 5.3.2017

Pro začátek března byla předpověď ve znamení oteplení s celkově slunečným počasím. Proto jsme zvolili méně známé středisko Planneralm, které je svojí severní expozicí pro takové počasí ideální.

 

Příjezd je z ČR velmi jednoduchý. Z Prahy je nejkratší cesta přes České Budějovice a Linz,  za kterým se odbočí směr Graz, pak sjezd č. 57 na Liezen, v něm doprava na Schladming a po cca 15 km odbočit doleva na Irdning, následuje horská silnička s pár serpentinami a ocitnete se v malebném kotli ve výšce 1600 m.n.m.

 

 

 

Planneralm je velmi malé rodinné středisko s pouhými 15-ti km sjezdových tratí. Vše je ale nahrazeno jeho kompaktností a naprosto přehlednými terény. Po příjezdu můžete nastoupit na čtyřsedačku Rotbuhelbahn, kterou se vyvezete zhruba doprostřed střediska. Na levé straně je další expresní čtyřsedačka a na pravé vlek v podobě dvojkotvy. Ten je velmi zajímavý a zajisté by si zasloužil vyměnit za sedačkovou lanovku. Vede totiž do sedla, ze kterého vede černá užší sjezdovka, ale hlavně asi nejlepší freeride trasa S4.

 

  

 

Co se týče sjezdových tratí, tak většina je střední obtížnosti, tedy červené, celkem hezky široké a hlavně přehledné. Zkrátka zde nezabloudí asi nikdo, protože po zhruba 1,5 km všechny končí skoro na jednom místě. Ani převýšení cca 400 m není nic moc, ale pokud nejste opravdoví labužníci dlouhých sjezdů, tak je tato délka dostatečná a alespoň si po cca 5 - 10 minutách sjezdu hovíte znovu na sedačce. Díky horší dostupnosti jsou sjezdovky liduprázdné a asi největší rarita je nulové umělé zasněžování, které opravdu není zapotřebí.

 

  

 

Vše tedy hraje do karet rodinám s dětmi, pro které je toto středisko asi nejlepší řešení. Také lze doporučit jako jednodenní zpestření při lyžování například v Tauplitz, pro který platí jeden skipas. Mezi tyto střediska patří ještě sousední Riesenalm a Loser.

 

Na jídlo můžu doporučit restauraci č. 2Keller Hutte na sjezdovce 6a. Jedná se o krásnou stylovou roubenku s kachlovými kamny a skvělým jídlem za rozumné ceny.

 

Ale pokud jsem viděl dobře, tak ani ostatní restaurace nejsou nijak horší. Jen zde chybí občerstvení ve formě jídelny, která se zde asi nevyplatí kvůli menšímu počtu lyžařů.

 

 

 

 

 

Takže lze shrnout Planneral jako rodinné středisko pro nenáročné lyžaře, nebo na jednodenní lyžovačku. Také ale nelze zapomínat na freeride, který je zde opravdu bezpečný, přehledný a tedy i dosti masový. Takže pokud právě nesněží, nemůžete počítat s jízdou v prachu bez šlapání. Dokonce na mapě střediska jsou značené 4 freeridové trasy.

 

Mé doporučení tedy zní, vezměte své děti a vyražte do Planneralm.

 

Užitečné odkazy:
-    www.planneralm.at

 

Testovací jezdec Ing. Jan Kopáček

 

Panu Kopáčkovi moc děkujeme za další report, za který od nás dostal skipas do střediska Planneralm ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE