Report Oetz - Hochötz 17.2.2016

Lyžařské středisko Hochoetz jsem si vybral k lyžování na základě nastudovaných lyžařských map střediska. Mapa dávala předpoklady pro slušné lyžování a necelých 40 km sjezdovek bylo příslibem i k nižší návštěvnosti, jelikož 40 km opravdu není na alpské poměry žádný obr. Rád projíždím menší a méně navštěvované areály, a tak Oetz byla jasná volba.

 

 

Po příjezdu do městečka Oetz, jsem marně po okolí hledal sníh, a tak trochu jsem se obával, zda bude na čem lyžovat. Do okolních hor díky mrakům nebylo vidět. Proto nezbylo než doufat, že se stoupající nadmořskou výškou bude stoupat i sněhová pokrývka. Ve městě Oetz, které se nachází téměř  900 metrů nad mořem, dokonce pršelo a ranní těšení se na lyžování přešlo tak trošku v obavu o dostatek sněhu na tratích. To vše ale bylo naprosto zbytečné. Jakmile překonala kabinová lanovka prvních 100 výškových metrů, vše kolem bylo najednou krásně bílé a člověk si najednou připadal jak v jiném světě.

 

 

 

Kabinová lanovka nás vyvezla do výšky 2020 metrů nad mořem, kde vládla pravá, nefalšovaná zima. Na sjezdovkách bylo  10 cm nového sněhu a celkem okolo 120 cm, což už je celkem slušná vrstva.

Areál disponuje celkem 8 lanovkami - 6 lanovek je sedačkových, 2 kabinové. Jsou zde také čtyři vleky.
Sjezdové tratě převažují většinou červené v celkové délce 21 km, dále modré, tedy lehčí tratě o délce 12 km a také 3 km černých sjezdovek pro zkušené lyžaře.  

Sjezdovky jsou zde kratší i delší, jako například pěkně dlouhá sjezdovka okolo kabinové lanovky Ochsengartenbahn, která je sice místy malinko užší, ale svezení je to hezké. Tato lanovka je opravdu velmi zajímavá a svezení připomene mnohým lyžařům trochu návrat v čase. Jedná se o historickou lanovku a při silnějším větru se člověk trošku pohoupe. Širší a delší sjezdovky je možné najít pod rychlou a moderní šesti sedačkovou lanovkou. Jde o sjezdovky číslo 10 a 13.  Rád bych také zmínil červenou trať č. 5. Tato sjezdovka zahřeje lýtka i zdatnějším lyžařům. Vyznavači carvingových oblouků si mohou užít širokou sjezdovku značenou červeně, která je v lyžařské mapě označena číslem 4.

 

 

 

V rámci skipasu je také možné navštívit sousední středisko Kuhtai, a tak za cenu skipasu 36 Euro (mimo sezonu dokonce za parádních 28 Euro) má lyžař k dispozici okolo 80 km lyžařských tratí. A to už je celkem slušná porce lyžovaní.

Milovníci hor a panoramat se mohou kochat nádhernými výhledy do okolí. Nám počasí tolik nevyšlo, a tak pohledy na nádherné okolní vrcholky často zakryla kupovitá oblaka, která s sebou přinesla časté sněhové přeháňky. Jsem ale milovník zimního počasí, a proto jsem si sněžení opravdu užíval a radoval se z krásného zimního dne, kterých je u nás ve Středních Čechách už jen pomálu.

Hochoetz si užijí především rodiny s dětmi a středisko bych jako rodinné hodnotil.

Děkuji tímto S-Guide za zprostředkování krásného dne ve středisku Hochoetz.

 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Oetz - Hochötz Alm ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE