Report o ledovci Mölltal od našeho dalšího testovacího jezdce


 

Jste nenáročný lyžař s chutí na freeride a perfektní sníh? Zkuste Mölltalerský ledovec!  

Nachází se v západních Korutanech v malebném údolí Möll. Je to nejjižnější ledovcové středisko v Rakousku, které nabízí celkem 71 kilometrů sjezdovek. Patří k těm menším areálům, ale přesto je zde dostatek převážně červených sjezdovek a několik modrých. Černé jsou zastoupeny nejméně, avšak je to vyváženo několika freeride oblastmi, které nabízejí vysokou pravděpodobnost prašanu. Díky své orientaci na jih, je po většinu sezóny zaručen dostatek kvalitního přírodního sněhu.

 

Vzhledem k umístění na ledovci je možné lyžovat, s krátkou přestávkou na konci května a začátku června, po celý rok, a proto nabízí skvělou příležitost, odskočit si z rozpálených pláží Středozemního moře přímo do přezkáčů. Letní pobyt si také můžete zpestřit procházkou po nádherné přírodě Vysokých Tauer nebo se projet po nejvýše položené rakouské silnici vedoucí k vyhlídce Kaiser Franz Josefs Höhe odkud se můžete kochat pohledem na Grossglockner a ledovec Paterzenkees.

Mölltalerský ledovec je velmi pěkná a moderní oblast se širokými sjezdovkami a dobrým zázemím. Zábavu si užijete jak ve snowparku, tak odvážnější jedinci na freerideových svazích a na své si přijdou i malí lyžaři na nenáročných níže položených sjedovkách s vlastními vleky. Podzemní zubačkou se dostanete za 8 minut do lyžařského areálu ve výšce 2200 m. Odtud můžete již přímo lyžovat nebo se přesunout výše pomocí kabinkové lanovky a šestimístné kryté sedačkové lanovky do 3122 m. Celkově je k dispozici 9 vleků. Nejdelší trasa, kterou můžete v kuse ujet má 7 km. Samozřejmostí je lyžařská škola, záchranná služba a skibusy svážející lyžaře z Flattachu, Obervellachu a okolí. Parkovacích míst je zde dostatek a jsou zdarma.

 

      

 

Při celodenním lyžování uvítáte pěknou samoobslužnou restauraci, která poskytuje dostatek prostoru na venkovní terase i uvnitř. Můžete si odpočinout i v prostorách, kde je možné konzumovat vlastní potraviny, případně si vybrat z klasické nabídky Alpských jídel za přiměřené ledovcové ceny

Gulaschuppe   4,90
Apfel/Topfenstrudel 3,00
Desert diverse (slehacka) 0,50
Spaghetti  7,90
Germknödel 6,90
Limo Gross 3,80
Salat klein 3,60
Wiener Schnitzel 9,90
Jägermeister 2cl 2,70

 

       

 

Výhled z nejvýše položeného bodu je opravdu dech beroucí. Ujistěte se, že si s sebou berete fotoaparát, abyste nepromarnili příležitost, zvěčnit se s úžasným panoramatem hřebenů Alp a špičkou Grossglockneru. Případně se určitě nezapomeňte podívat na druhou stranu do údolí Gastein.

 

   

Jako nevýhodu bych označil nutnost použití zubačky při přesunu na parkoviště, ale kdo by chtěl odjet, když má možnost lyžovat bez front na perfektním sněhu a se sluncem nad hlavou. Pobyt bych doporučil na tři až čtyři dny lyžařům, kteří upřednostní spíše pohodové lyžování a krásnou přírodu před rozmanitostí sjezdovek. Avšak i pro ty náruživější z vás nabízí Mölltalerský ledovec slušný výběr freeride svahů a spoustu zábavy ve snowparku.
 

Testovací jezdec: Daniel Walter

 

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE