Report Nassfeld Hermagor 6.3.2016

Středisko Nassfeld oficiálně patří k 10 top rakouským lyžařským střediskům - neoficiálně ho považuju za nejlepší. Ještě před několika lety se na stránkách střediska uvádělo, že zde garantují 350 slunečných dní v roce - bohužel těch zbývajících patnáct neslunečných musí na někoho vyjít.  Ale o dobré počasí a dobré sněhové podmínky (většinou je tady opravdu nejvíc sněhu z celého Rakouska) se postaralo položení střediska - pravidelně tady sněží díky jadranským tlakovým nížím, které jsou důvodem častých srážek. A údolí Gaital před nepříznivými vlivy chrání Vysoké Tatry, takže slunečné počasí tady opravdu vládne po většinu roku.
 

 

 


Doprava:
Doprava je snad jedinou mouchou na tváři Nassfeldu. Je to sem prostě daleko - některé sjezdovky už jsou na italské straně. Cesta autem z Prahy za ideálního stavu dopravy trvá tak šest a půl hodiny, s nějakou tou kávičkou po cestě, nedejbože opravami na silnicích (nebo hustým sněžením a mlhou jako letos) se dostanete na osm až deset hodin. Ale zase se dá jet až do Villachu prakticky po dálnici, po menších silnicích - až silničkách - pak už je to jen dvacet kilometrů.

 

 Ubytování a stravování:
Ubytování je velkým plusem. Nenarazíte tu na noclehárny jako ve Francii, i v levnějších penzionech se můžete spolehnout, že budete bydlet v pohodlném apartmánku s dostatečně velkou a vybavenou kuchyní a s pohodlnými postelemi, zároveň bez problémů najdete bydlení doslova na sjezdovce.

 

 Na sjezdovkách je i dost příjemných a dostupných hospůdek.  Určitě si každý najde nějakou, která je mu nejmilejší, kdybych měla nějakou doporučovat, pak určitě zajděte do Garnitzenalm na sjezdovce číslo 9 a dejte si... dejte si cokoliv, ale určitě taky Winterzauber - ricottové knedlíčky se švestkovou omáčkou, plněné meruňkami, třešněmi a nugátem... vetší slast jste nezažili!

Jinak ale počítejte s tím, že pokud si budete sami chystat třeba jen snídaně a večeře, měli byste si většinu potravin dovézt. Malou samoobsluhu najdete jen v Sonnenalpe (i před koncem lyžování tu kromě masa, které je potřeba objednat předem) nakoupíte cokoliv, jen pak s batohem se zásobami musíte ještě vyjet nahoru a dojet do svého domečku). Bydlíváme tradičně v Sonnleitnu, kde je několik dní a vždy jen několik hodin otevřen maličký obchůdek a stejně tak občas další obchod.

 

 Lyžování:
No ale lyžování, to je v Nassfeldu prostě hit. Nejenom proto, že tady opravdu prakticky vždycky je dost sněhu a leží tady dlouho, navíc je tu dost zasněžovacích děl a servis funguje skvěle - ráno se na sjezdovky srdce jen směje a v případě potřeby se upravují i přes den. 110 kilometrů sjezdovek se sice ve srovnání třeba s Francií nezdá moc, ale Nassfeld má dost rozmanitou nabídku náročnějších sjezdovek a zároveň i těch pro slabší lyžaře nebo rodiny. Lanovky i vleky jsou pohodlné, některé vyhřívané nebo kryté.

 

  

 


Přímo na sjezdovkách jsou i servisy a je tady i dost velká nabídka pro ty, kerým "obyčejné" lyžování nestačí. Freeridy, funparky, měřené sjezdy, měřený paralelní slalom (s videem, takže se pak ještě můžete pokochat pohledem na to, jak se vám při slalomu klepala kolena). A na kopcích jsou i "Nassfeldkina" - místa, kde jsou rozestavěná sedátka a lehátka před velkou bránou, rámující ty nejkrásnější výhledy.

Takže - když na lyže, jedině do Nassfeldu, protože tam je prostě krásně... i když je hnusně!

 

 

Testovací jezdkyně Marcela Nejedlá

 

Paní Nejedlé moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Nassfeld Hermagor  ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE