Report - Mölltal 7.12.2015

Druhý adventní víkend jsme odjeli na 4 dny, které jsme strávili lyžováním po sjezdovkách Mölltálského ledovce. Dny zalité sluncem, za kvalitních lyžařských podmínek a na poloprázdných sjezdovkách. Jediný ledovec Korutan, výška 3 122m.n.m.s výhledem na Grossglockner, Altecka Zirknitzspitz.

 

 

      

Trasa a ubytování

Z Brna je obec Flattach vzdálená cca 500 km, přes Wien, cesta nám trvala i s přestávkami zhruba 7 hodin. Z Prahy je stejná vzdálenost 500 km přes Linz a Salzburg.

Ubytovaní jsme byli k klidné obci Flattach, v apartmánu Monika, cca 8 km od lyžařského střediska. Ubytování bylo velice pěkné, příjemné a majitelka byla velmi milá. Ukončit pobyt jsme mohli až odpoledne po lyžování, před odjezdem domů.  Flattach jsme neměli možnost více poznat, protože čas jsme trávili v lyžařském středisku.

 Lyžovačka

Lyžovačka byla skvělá......

 


 

 

Začali jsme zakoupením skipasu, cena na 1 den pro dospělé je 44 Euro, pro děti 22 Euro. 5 dnů  pro dospělé 206 Euro, pro děti 103 Euro

Mölltálský ledovec je nejvýše položené středisko Korutan s nejdelší sjezdovkou 6km. Do střediska se svezete nejdelší podzemní lanovkou na světě Mölttaler Gletscher Express s převýšením 1 012m, délkou 4 718m. První výstup je v 8 hod, poslední sestup v 16,30 hod.

Podzemní lanovka končí v údolí Eissee . Pokračovali jsme kabinkou Eisseebahn pro 6 lidí k panoramatické restauraci Eissee. K vrcholu Schareck 30122m vede 6-ti sedačková lanovka . Ze Scharcku je vidět výrazný mohutný vrchol nejvyšší hory Rakouska Grossglocneru 3 798 m.n.m., který je z toho místa vzdálený 25km.

Sjezdovky jsou široké, perfektně upravené, na své si přijdou i vyznavači freeridů.  Přes jistotu nadmořské výšky ledovce zde probíhá značné rozsáhlé umělé zasněžování, takže je zde garance výborných sněhových podmínek. Vzhledem k tomu, že ve středisku bylo málo lyžařů, velice jsme si lyžování užili.

 

Restaurace

Na oběd doporučuji panoramatickou restauraci Eissee, která Vás čeká při výstupu z kabinkové lanovky. Je to velká, moderní restaurace s velkým výběrem jídel, s barem, možností zvolit si posezení jak uvnitř restaurace, tak při krásném počasí, které jsme měli my, venku na terase.

Cena polévek se pohybuje od 3-5 Euro, hlavní jídlo od 9 Euro.
Cappuccino za 3,20 Euro, espresso 2,30 Euro, Aperol-spritz 4,30 Euro, Radler 0.5l 3,30Euro. 

Posezení u kávy na terase z výhledem na jezero Weissee, na přehradu Hochwurtenspeicher, okolní vrcholy jsme si patřičně vychutnali...

 Wellness

Ve Flattachu je bazén pro veřejnost k dispozici v hotelu Flattacher Hof
http://www.flattacherhof.at/flattacherhof/wellness_E.php

informace a mapa:
http://www.alpy.net/ski/molltalergletscher.php
 

 

Testovací jezdec  Soňa Kolbábková 

 

Paní Kolbábkové moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Mölltal ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE