Report - ledovec Kaunertal 30.1.2018

Kaunertal je jeden z nejméně známých a také méně navštěvovaných ledovců v tyrolské oblasti. To byl hlavní důvod proč středisko navštívit, avšak nebyl jediný. Důvodů pro návštěvu Kaunertalu bylo mnohem více než jen očekáváné prázdné sjezdovky.

Prostředí, do kterého vystoupáte, je opravdu kouzelné a velmi klidné. Doporučuji si ráno přivstat a vyrazit k lanovkám do výšky 2750 metrů nad mořem o něco dříve, a tak si vychutnat klidné a velmi často  mrazivé ráno v kouzelném sevření hor.

 

 

 

Pokud chcete vyrazit na Kaunertal, je nutné vyšplhat se po horské silnici až do již zmíněné nadmořské výšky 2750m autem. Cesta je většinou velmi dobře sjízdná, ale i tak mnoho lyžařů v oblasti odrazuje a raději jezdí jinam. To je veliká výhoda především pro lyžařské gurmány, kteří nehledají velké areály, ale klid a pohodu na sjezdovkách. Pokud se k návštěvě Kaunertalu přidá ještě modrá obloha, je to téměř dokonalý lyžařský zážitek.

 

 

 

Samotný areál nabízí něco málo přes 20 kilometrů sjezdových tratí, které jsou vhodné pro středně zdatné lyžaře. Středisko však láká také začátečníky i velmi zkušené lyžaře. Krásné modré tratě okolo kotvových vleků v horní části ledovce jsou často prázdné a ideální pro zlepšování lyžařské techniky.

 

 

Kdo má rád delší sjezdy, určitě si nenechá ujít jízdu ze samotného vrcholu. Ten se nachází v nadmořské 3100m. Trať v celé své délce měří více jak 3 km a jedná se o velmi krásné svezení s převýšením téměř 1000 m.

Zdatní lyžaři ocení černou sjezdovku v délce přes 2 km.

 

 

 

Na první pohled nenabízí Kaunertal moc lanovek. Vlastně jen dvě. Jednu čtyřsedačku, dále také jednu kabinovou vyhřívanou lanovku a několik vleků na samotném ledovci. Obě tyto lanovky obsluhují vetšinu sjezdovek v areálu a tak je na tratích často prázdno. 

Lanovky jsou rychlé, pohodlné a v den naší návštěvy absolutně bez front.

 

 

 

Sám bych ve středisku i přes jeho nevelkou rozlohu rád vydržel déle než jen jeden lyžařský den a nebál bych se tedy ani tydení dovolené v údolí pod krásným ledovcem Kaunertal.

 

 

 

K odpočinku je možné využít dvě velmi příjemné restaurace, první a asi atraktivnější je restaurace vedle kabinové lanovky. Jsou zde krásné výhledy na okolní hory a při jasné obloze zde lyžaři chytají bronz. Ve spodní části areálu se nachází menší, ale za to klidnější hezká haspůdka s velmi příjemnou obsluhou.

 

 

 

Za 25 Euro na den si každý může zapůjčit v areálu lyže na testování a tak vyzkoušet nejlepší modely lyží, které současný trh nabízí. Lyže je možné v průběhu dne měnit.

 

 

 

Celkově hodnotím Kaunertal jako jedno ze skvělých středisek, které si na nic nehraje a lyžaři nabídne za 40 Euro (ve vedlejší sezoně) nádherné svezení na často prázdných sjezdovkách. Jedná se o jeden z tajných tipů v oblasti Tyrolska, který je stále ještě mnoha lyžaři nedoceněný a neobjevený.

Za skvělé lyžování a jednodenní skipas v tomto kouzelném středisku děkuji S-Guide a přeji mnoho spokojených lyžařů.

 

 

 

Testovací jezdec Petr Korecký

 

Panu Koreckému moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska ledovec Kaunertal ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE