Report Kreischberg – Murau 24.3.2016

Zimní lyžařské středisko Kreischberg – Murau  se rozkládá v jihozápadní části spolkové země Štýrsko na jižní straně alpského hřebenu.  (868 – 2.118 m n.m. ) Z Brna jste v Kreischberg – Murau  po dálnici autem  po 5 hod. normální jízdy.
V městečku je dostatečná ubytovací a parkovací kapacita, parkování je zdarma.

 

 


Hlavní nástupní stanicí  je kabinková lanovka Kreischbergbahn z údolí, kterou se dostanete do střední  stanice lanovky, nebo dále můžete pokračovat až pod vrchol hory. Jestliže se chcete dostat až na horu Kreischberg do výšky 2022 m musíte využít  dvou kotev. Na další vrchol této hory Rosenkranzhöhe do výšky 2118 m se musíte vydat sjedovkami  od horní stanice kabinové lanovky  a to červenou  č. 7 přímo ke spodní části dvousedačkové lanovky , nebo  pro méně zdatné lyžaře začít sjedovkou modrou  č. 5 , která opět naváže na sjednovku č. 7 a dostanete se na stejné místo. Tady buď vyžijete dvousedačkovou lanovku (bohužel dost pomalou a zastaralou) nebo kotvu. Jakmi-le se dostane navrchol hory Rosenkranzhöhe objevíte po pravé straně pro mě ty nejlepší sjezdovky tohoto střediska a tou byly červená č. 9,10 a sportovní černá (ne však náročná) č. 11. Nebýt velikého větru v době návštěvy , by mi dvousedačková lanovka vůbec nevadila a zůstala bych právě na těchto sjezdovkách. Byly opravdu skvělé.

 


Jestliže se budete chtít vrátit na nižší vrchol Kreischberg, využijete modrou sjedovku č. 6, bohužel ve větru velmi pomalou, její sklon je velmi malý. Touto sjezdovkou se dostanete zpět na vrchol Kreischbergu a můžete dále prozkoumat levou část hory s červenými a částečně černou sjezdovkou. Nahoru vás vyveze moderní 6-ti sedačka s krásnou oranžovou bublinou.
Další sjedovky vedle kabinové lanovky jsme moc nevyužívali, jelikož jsou hlavně modré a určené rodinám s dětmi . Jsou hodně široké a dobře upravené, takže si tu najdou vyžití i méně zkušenní lyžaři, či snowboardisté.

 


Najdeme zde i různé zábavné atrakce – úsek s měřenou rychlostí, obří slalom, trampolína , snowtubing ,přírodní freestylovou dráhu Yaba daba doo s postavičkami Flinstonových.


Občertvení jsme na jídlo nevyužili, dali jsme si jen  pšeničné pivko (4,20 EUR) na chatě Panorama-Schirm, kde byl krásný výhled na alpy.

 

 


K parkovišti jsme sjížděli na lyžích, tudíž jsme vyzkoušeli i černé sjedovky č.1  v dolní části hory. Sníh už byl bohužel dost měkký, jelikož teploty se pohybovali v údolí kolem 13 stupňů v odpoledních hodinách. Sjedovky patří mezi náročnější, a proto je lépe pro méně zkušenné lyžaře využít jízdu k parkovišti opět kabinovou lanovkou.


Středisko Kreischberg - Murau je otevřené nejen rodinám s dětmi, ale i lyžařským přeborníkům. Jedná se sice o menší středisko, ale určitě stojí za to si sem zajet a vyzkoušet, vše co nabízí.
 

Testovací jezdkyně Barbora Masaříková

 

Paní Masaříkové moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Kreischberg - Murau  ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE