Report - Kreischberg 15.3.2017

Poslední možný termín jarních prázdnin, tj. třetí týden v březnu připadnul Brnu. S ohledem na toto pozdní datum a možné teplé počasí jsme volili místo třídenní výpravy do hor. Vyhrálo naše oblíbené místo Turracher Hohe. Ale ještě než jsme tam dorazili, udělali jsme odpolední zastávku ve skiareálu Kreischberg.

 

Cesta z Brna je příjemná a ubíhá rychle. Přes hraniční přechod Mikulov do Vídně, dále po dálnici A2 směr Graz, u města Neunkirchen sjezd na S6 až do městečka St. Lorenzen ob Murau, které je vzdáleno 7 km za městem Murau a kde se tento skiareál nachází. Celkem jsme najeli 385 km.

 

Byla středa poledne, teplota u nástupní stanice u parkoviště ve výšce 868 mnm ukazovala 12 stupňů, bylo polojasno.

Cena celodenní permanentky byla přibližně stejná, jako v ostatních střediscích, tedy pro dospělého 42E, pro dítě 21E. My jsme si koupili lístek jen na tři hodiny a už  jsme vyjížděli gondolou pro 6 osob nahoru. Bez výstupu v mezistanici jsme se dostali do výšky asi 1 700 mnm. A pak dál, na vrchol Kreischberg 2 002 mnm a různými sjezdy a výjezdy až do nejvyššího bodu tohoto skiareálu do výšky 2 118 mnm.

 

 

I přesto, že na parkovišti bylo dost aut, na sjezdovkách, kterých je tu 40 km, se lidé rozptýlili.

 

Úplně dolů jsme za celé odpoledne nesjeli. Stále jsme se drželi nad výškou 1 700mnm, takže ani teplé počasí nám nevadilo. Užívali jsme si sjezdů po různě obtížných sjezdovkách a výjezdů gondolou, sedačkami a kotvami. Pokud je pěkné počasí, jste navíc odměněni krásnými výhledy.

 

Celý areál na nás působil velmi pěkně, všechny sjezdovky ať už černé, červené či modré byli pěkně upravené a široké, mohli si zde užít jak děti, tak dospělí, je zde snow park, dá se využít jízdy v nafukovacím kruhu.

Jedinou nevýhodou je, že k parkovišti se musí všichni vrátit jen po černých sjezdovkách,  nebo samozřejmě mohou volit jízdu dolů gondolou.

 

 

 

Testovací jezdkyně Mirka Krajíčková

 

Paní Krajíčkové děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Kreischberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE