Report Hochzeiger 26.2.2016

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem a nabízí se jako vhodná alternativa pro případ, že na ledovci panují nepříznivé povětrnostní podmínky. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou Jerzens, cca. 15 km od městečka Imst, kde se sjíždí z dálnice. Nahoru vede  z údolí pěkná horská silnička, plná zatáček. V zimních měsících jsou v horní části doporučeny sněhové řetězy. Letošní zima je však na sníh poměrně chudá a tak i v této oblasti sníh byl v tu dobu až někde ca od 1400m . Nedostatek přírodního sněhu je však plně nahrazen kvalitním zasněžováním, takže sjezdovky nedostatkem sněhu netrpěly byly perfektně upraveny.

 


Středisko se nachází v nadmořské výšce 1450 -2450 m.n.m  a  nabízí 40km sjezdových tratí různých obtížností . Z toho 10km modrých, 22km červených a 8km černých tratí . Celkem tedy 9 lanovek , z toho jedna centrální kabinka, která vás vyveze z parkoviště do 2000m na střední stanici, kde je buď možno pokračovat dále buď čtyř sedačkou č.4  , Rotmoosbahn do výšky  2450m , pod téměř třítisícové vrcholy Brechkogel a Wildgrat , nebo sjet zpět k dolní stanici lanovky  k parkovišti kam vede v celku příjemná červená a v dolní části spíše modrá nenáročná trať.

 

 

 


U dolní stanice v blízkosti vleku Lisslift  je snowpark s překážkami kde si přijdou na své zejména příznivci snowboardingu , dole  je také dětský park  s vlastním vlekem a lyžařskou školkou.

 

 

 


Z vrcholové stanice  je možno zvolit několik variant, nám se líbila černá sjezdovka č. 4 a pak sjezdovka č. 3   , která nese jméno zdejšího slavného závodníka Benniho Raicha :-) , kde navíc nebylo tolik lidí jako okružních modrých . V horní části sj. č.3 si je možno vyzkoušet   měřený úsek slalomu. Z vrchu pak vedou i nenáročné okružní tratě , vhodné zejména pro začínající a  děti , různé varianty sjezdovky č.1.

 

 

 


Z horní stanice kabinkové lanovky se dá pokračovat  bud starší dvousedačkou  až do 2370 m nebo sjet kousek níže na novější šestisedačku  Panoramabahn  končící ve stejné výšce. Zde se nachází vyhlídkový bod s pěkným panoramatickým výhledem do okolí a na blízké třítisícové vrcholy. Je zde  možnost se občerstvit v malé hospůdce s venkovním posezením a nebo jen tak posedět v pěkných dřevěných odpočívadlech a jen tak se slunit na slunci. Pak bud  sjet po modré a nebo červené zpět na Mittelstation  a nebo se vydat k sjezdovce č.11  na sedačku Zibenbahn , kde je velmi pěkná černá sjezdovka č.12 , nebo využít okružní červenou č.10.

 

 

 


Za zmínku ještě stojí spojovaci černá sjezdovka – vedouci po ubočí vrcholu Hochzeiger na vrchol Zollberg odkud vede v celku příjemná červená sjezdovka ,  bylo zde nejmíň lidí a velmi slušný terén po celý den asi pro to že nahoru nevede sedačka ale kotva .:-) .

 

 

 


Pokud vám během dne vyhládne je možnost využít několika obligátních restaurací přímo v areálu , např . v střední stanici s velkou prosklenou jídelnou s výhledem na hory , nebo např. Stalder hutte   kousek od lanovky Panoramabahn nebo u dolní stanice .

 

 

 


Kromě lyžování si můžete užít 6 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu, tu jsme však nevyzkoušeli a necháme na to na příště.

 

 

 


Celkově hodnotím středisko Hochzeiger jako velmi dobré  s dobrými možnosti lyžování , a to jak pro vyspělejší lyžaře tak také zejména pro děti. Škoda jen , že v době naší návštěvy nebylo aspoň trochu toho dobrého prašanu, ten tam chyběl a více sluníčka jako jiné dny .. ale počasí si člověk nevybere..:-).
 

testovací jezdec Martin Kahánek

 

Panu Kahánkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Hochzeiger ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE