Otestovali jsme: Lyžařské středisko Hochkar, 7.3.2020

Letos jsem měla možnost asi tak po 15 letech opět zavítat na Hochkar. A to hned dvakrát, jednou začátkem února (8.2.) a podruhé začátkem března (7.3.). Zatímco v únoru jsme měli krásné počasí, na nebi nebyl jediný mráček, tak v březnu sněžilo a foukalo. Proto v článku naleznete fotky jak s azurem, tak sněžením.

Hochkar je menší, ne moc známé středisko v Dolním Rakousku. Já jsem na Hochkar jela vždycky ze Znojma a v tomto případě trvá cesta autem cca tři hodiny. Hochkar nabízí 19 km sjezdovek všech obtížností. Co určitě každý/á lyžař/ka a snowboarďák/čka ocení je, že v celém středisku je asi jen tak jedna kotva, zbytek jsou sedačkové lanovky a pro děti u dětského vleku je jezdící pás. 

Co se příjezdu do střediska týče, tak parkoviště u hlavní lanovky je dost malé, a proto je taky hned obsazené. Parkovat však lze i na parkovišti P2, kde parkují i autobusy. Dobré je, že i na tomto parkovišti jsou kasy, toalety, také základna lyžařské školy a „kolečko“ na apres ski. Z parkoviště se lze hned napojit na sjezdovku, což je fajn, že člověk „v plné polní“ nemusí nikam daleko chodit.

Jak jsem na začátku psala, že jsem ve středisku byla naposledy asi tak před 15 lety, tak jsem byla zvědavá, co se ve středisku změnilo, jaké nové lanovky tam jsou atd. Co se lanovek týče, tak to jsem byla trochu zklamaná, protože se tam vlastě asi ani nic nezměnilo, pořád je tam zelená „bublina“, na vrchol černé osmičky vede stará dvousedačka… Ale to vůbec nevadí, protože z vrcholku jsou krásné výhledy 😊 Naopak mě mile překvapilo vybudované zázemí (kasy, toalety) na „spodním“ parkovišti a velký JUFA hotel, který však pěkně zapadl do krajiny a stávající zástavby.

Co se počasí týče, tak mám pocit, že pro Hochkar nevyzpytatelnost počasí platí dvakrát tolik. Tady když je hnusně, tak je opravdu hnusně a kolikrát je i celé středisko zavřené, takže před návštěvou rozhodně doporučuji bedlivě sledovat předpověď, a to nejlépe ještě ráno před odjezdem, jinak by se vám taky mohlo stát, že dojedete a středisko bude zavřené, případně si výhledy ani lyžování moc neužijete. V takovém případě však lze najít útočiště v hospůdkách u svahu, kterých je tu dostatek a nechybí ani tradiční apres ski bary. Při naší březnové návštěvě sněžilo a hodně foukalo, takže byly zavřené lanovky na vrchol, tím se tedy značně omezil výběr sjezdovek, ale jak říkám, při takové nepřízni počasí to útulné hospůdky jistí 😊

I tady jsou na sjezdovkách k vidění napíchané tréninkové nebo závodní slalomy, které jsou většinou po obědě sklizené. Jen je škoda, že nemají postavený slalom i pro veřejnost, jako třeba na Stuhlecku. Nebo vyhrazený úsek, kde se měří rychlost. Podle mapy střediska je zde i snow park, ale na ten jsem teda ani jeden den v reálu nenarazila. Je teda fakt, že jsem ho ani vysloveně nehledala.

Středisko si myslím, že je vhodné i pro začátečníky a děti. Zkušený lyžař se tu na den, dva taky zabaví, ale lyžovat tu celý týden by už asi byla nuda.

Oficiální stránky střediska: https://skisport.com/Hochkar/de

Testovací jezdkyně Kateřina Sýkorová

Paní Sýkorové velice děkujeme za report, za který od nás obdržela skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.

Máte zájem o dovolenou v Rakousku a lyžovat ve středisku Hochkar? Neváhejte kontaktovat naše Travel Designéry. Rádi vám s výběrem poradíme.