Report Hochkar 28.2.2016

O víkendu jsme vyrazili do střediska Hochkar. Středisko se nachází v oblasti Dolního Rakouska. Rozprostírá se v rozmezí mezi 1380 - 1808m. Můžete zde využít 6 sedačkových lanovek a 2 kotvové vleky, které obsluhují 19 km sjezdovek.

 

 

Do střediska jsme vyrazili z Brna. Zvolili jsme klasickou trasu přes Mikulov dále směrem na Vídeň. 20 km před Vídní pokračujeme po dálnici S5 směrem na St. Pölten, kde se napojíme na dálnici A1. Pokračujeme po A1 na sjezd 100 Ybbs. Po 65 km na B25 směrem na Lassing nás ukazatelé navedou na cestu, která směřuje z údolí do střediska Hochkar. Pozor dopředu doporučuji zjistit si jak je to z výjezdem z údolí. Cesta se dost klikatí a je celkem úzká. V závislosti na počasí se může stát, že vás nemusí na cestu bez sněhových řetězů pustit. Je zde ale možnost výjezdu Autobusem. Parkování je ve středisku dostatek, je rozděleno na dvě části a to kolem pokladny 1 a pokladny 2. Doporučuji pokud to bude možné parkovat u pokladny 1. Odsud se dostanete na všechny strany střediska.

Samotné středisko se rozprostírá mezi třemi kopci. Ikdyž je ve středisku poměrně velky počet lanovek samotné sjezdovky patří spíše k těm kratším. Čekejte strmé začátky svahu s velice mírnými dojezdy. Najdou se tu 3 černé svahy, které jsou opravdu strmé a k současnému carvingovému stylu ježdění nejsou vhodné. Ale určitě si sjeďte černou Thomas Sykora Hang sice má jen 500 m, ale je to pěkná stěna.
 

Pohled ke Kase 2 a svah - černou Thomas Sykora Hang
 

Výhodou střediska je jeho nadmořská výška a tak zde je záruka sněhu, ikdyž při letošním stylu zimy i zde ho moc nebylo. Což byla škoda, protože se zde najdou i pěkné pasáže na freeride a jízdu v lese. Další mínus, který nás tak trochu zlobil je rychlost lanovek, jsou opravdu pomalé. Na druhou stranu si vychutnáte pěkné výhledy na skalní masivy, kterých díky poloze střediska je k vidění dostatek. Zvláště kolem černé sjezdovky Karabfahrt je k vidění pěkná skalní stěna.
 

Výjezd dvousedačkou nad sjezdovkou KarabfahrtSníh byl po celý den v dobré kvalitě a to i při teplotách nad nulou. Vzhledem k tomu, že celý den pěkně foukalo tak v prudčích úsecích ve vyšších polohách střediska byly vyfoukaná místa s ledovýma plotnama. Chtělo to trochu opatrnosti, ale podkladu bylo dostatek a na žádné vydřené místa jsem nenarazil. 

 

Pohled z nejvyšího bodu střediska 1808 m

 

Vzhledem k počasí, jsme zvoli restauraci v údolí a ne na kopci v 1808 m, kde stojí za slunečného dne posedět a kochat se super výhledy. Kolem parkovišť je spousta restaurací i hotelů, které lze využít k ubytování i k jídlu. My zvolili Shutzhaus, kde si jídlo sami po vybrání odnesete ke stolu. Menu se dá pořídit za 10 eur, řízek z hranolkama za 8 eur, polévky v rozmezí 2,5 - 4 eur. Apfelspritz stojí 3 eur. Káva stojí 3 eur. Samozřejmě je možné ochutnat některé z rakouských specialit jako např. špecle na různé způsoby. Výborné jsou i žebírka. Ceny za tyto jídla jsou v rozmezí 10-20 eur.

 


 

Celkově bych středisko Hochkar i přes některé prudší úseky doporučil meně pokročilím lyžařům, ale při příznivých sněhových podmínkách si zde skvěle zajezdí i zkušení lyžaři ve volném terénu.

Ale všichni ocení opravdu skvělé výhledy, které na člověka vyskakují na každém kroku střediskem.

 

Video ze střediska najdete ZDE

 

Testovací jezdec Tomáš Žec

 

Panu Žecovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Hochkar ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE