Report - Fanningberg 6.3.2017

Začátkem měsíce března jsem měl možnost vypravit se spolu s mojí rodinou na několikadenní pobyt do Rakouska do oblasti Lungau. Zde je krátká zpráva o středisku Fannigberg a jeho krátké hodnocení:

Jak se dostat do střediska Fanningberg

Z Prahy je to do samotného střediska kolem 500 km a trasa vede přes České Budějovice – Linz – Salzburg a dále po dálnici A10 směr Villach. Pokud sjedete na městečko Radstadt, vyhnete se placení mýtného za průjezd tunelem a projedete přes známé středisko Obertauern až do Mauterndorfu odkud zbývá již jen pár kilometrů k samotnému středisku.

Kde zaparkovat

Velké parkoviště se nachází přímo pod dojezdem. Nikdy jsme nemělli problém zaparkovat v dosahu pokladny. Na parkovišti je i zastávka skibusu, který jezdí ZDARMA v ranních a odpoledních hodinách v intervalu 30 minut. Lze se s ním dostat i do/z okolních měst a středisek.

Kolik stojí skipas

Jednodenní skipas v hlavní sezoně přijde dospělého na 44 EUR , dítě (7-16 let) na 22 EUR a juniora (17-19 let) na 33 EUR.

Vícedenní skipasy platí pro oblast Lungau a můžete tak navštívit další střediska, která jsou v dosahu max. 15 km (Speiereck, Aineck – Katchberg). Lze zakoupit i variantu vícedenního skipasu včetně „většího“ střediska Obertauern.

 

 

Popis střediska


Ve středisku Fanningberg naleznete 13 km modrých, 7 km červených a 10 km černých sjezdovek. Nachazejí se v nadmořských výškách 1497 – 2150 m n.m.

 

Toto středisko se prezentuje jako rodinné a já se domnívám, že oprávněně. Jak svou velikostí, tak i rozložením a obtížností sjezdovek je vhodné pro lyžaře a snowbordisty všech věkových kategorií a zdatnosti. Na mne působilo velmi příjemně.

Byl zde dostatek sněhu, obluha na vlecích nešetřila úsměvem a vládla tu taková pohodová atmosféra.

Jsou zde úseky, které jsou široké a můžete si na nich opravdu užít carwing, jsou zde kratší „padáky“, kde můžete posbírat trochu adrenalinu. A pokud budete mít štěstí a bude zrovna sněžit, jsou zde skvělé volné terény pro jednoduchý freeriding. My měli velké štěstí. Napadlo nám cca 50 cm nového prašanu a ačkoliv foukal trochu nepříjemný vítr, užil jsem si na prkně úžasné sjezdy.

Pokud svítí sluníčko, užijete si ho hodně i na svahu, neboť sjezdovky jsou v tomto smyslu výborně orientované.

 

Srdcem celého areálu je 6-místná sedačka Samsonbahn s krytím (délka cca 2 km), která začíná pár metrů nad pokladnami. Od ní vedou sjezdovky podél lanovky vlevo i vpravo. Ty využívá největší procento návštěvníků.

Můžete se ale také přesunout k ještě trochu modernější vyhřívané 6-sedačce (Zirbenjet) a tím se dostat na nejvyšší bod celého střediska. Je tu většinou málo lidí, takže kolikrát máte svah téměř jen pro sebe.

 

 

 

Samozřejmostí areálu jsou lyžařské školičky a jejich důmyslné vybavení. V tomto Fanningberg určitě nezaostává, spíše naopak.

Výčet vleků je nutné ještě doplnit o 2 „kotvy“ o délkách cca 500 metrů.

 

Samozřejmostí jsou půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení a úložné skříňky.

V areálu si můžete odpočinout u dobrého jídla i pití v různých nadmořských výškách. Je zde několik restauračních zařízení většinou v klasickém rakouském stylu, ale snad děti potěší i možnost konzumace čerstvé pizzy (Pizzastadl), kde dospělí ocení krásnou zasklenou terasu.

Pro informaci nealko nápoje začínají na 1,60 EUR (0,2 litru), pivo na cca 3 EUR (0,3 litru) stejně jako polévka. Hlavní jídlo si můžete dopřát v relacích od 3,60 EUR (párek) do 9 EUR (řízek).

 Celkové hodnocení

Do střediska Fanningberg se určitě rád vrátím. Je mi příjemná jeho poklidná atmosféra, sjezdovky i útulné restarace a jejich milá obsluha.

Blízko se nachází několik dalších menších středisek, z nichž bych doporučil Katchberg-Aineck se svojí 8 kilometrů dlouhou sjezdovkou A1.

Šest kilometrů od Fanningbergu je i středisko Grosseck-Speiereck, které jsem měl možnost také okusit a napsal jsem o něm report. Není ale až tak pozitivní jako tento...

 

Ačkoliv se středisko Fanningberg jeví jako malé, má v sobě kouzlo, které Vás tu přidrží určitě několik dnů..

 

Testovací jezdec Petr Sojka

 

Panu Sojkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Fanningberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE