Report - Fanningberg 14.12.2017

Jako každý rok, tak i letos jsem se spolu se svými přáteli vydala na předvánoční lyžování do Salcburska oblasti Lungau.

Ubytovali jsme se v městečku Mauterndorf. Toto město je pro nás výborným místem pro ubytování vzhledem k dobré výchozí pozici. V blízké vzdálenosti je možnost lyžování v celé oblasti Lungau a to ve střediscích: Grossek-Spierek, Obertauern, Katschberg a v neposlední řadě i Fanningberg. A právě toto středisko se Vám budu snažit přiblížit.

 

Fanningberg jsem si vybrala pro první den lyžování. Nachází se 13 km od městečka Mauterndorf. Jeho spodní stanice 6 sedačkové lanovky je schovaná ve vedlejším údolí. Leží ve výši 1501 m nad mořem a dostanete se jí na vrchol Frischinghöhe do výšky 2020 m.

Toto místo není nejvyšším bodem tohoto střediska. To najdete o kousek vedle. Stačí jen sjet po modré sjezdovce č. 8 nebo 10. a v polovině odbočit do leva k dalšímu vleku. Ten už Vás vyveze na nejvyšší místo střediska, do výšky 2215m

 

 

 

Odsud máte 2 možnosti sjezdu. Buď přímo dolů do údolí po černé sjezdovce, zde se  ve spodní části nemusíte bát "pustit to" trochu rychleji, jelikož Vás čeká několik set metrů dlouhý široký dojezd ke spojnici sjezdovky s modrou sjezdovkou č. 8. Pak se můžete třeba zase vrátit zpět k tomuto vleku a při další jízdě si dát oddych na modré sjezdovce č.11 či č.14. Tuto takzvaně boční část střediska doporučuji divočejším a zdatnějším lyžařům. Skvěle se zde vyřádíte a většinou budete zde lyžovat sami nebo s pár dalšími lyžaři. V naší přítomnosti by byl svah jen Náš.

 

 

 

V hlavní části střediska máte několik možností lyžování. Buď je zde velmi příjemná červená sjezdovka č.5 nebo její další odnož č.6. Další velmi akční možností je zde černá sjezdovka č. 9 a v neposlední řadě černá č. 4. Tu jsme letos jeli poprvé a velmi nás nadchla. Leží bokem a začíná pozvolna. Dostanete se na ní z vrcholu po modré č. 3, pak odbočíte právě na tuto černou 4 a po cca kilometru jízdy se opět napojíte modrou 3. Tento okruh má přes 3 kilometry.

 

 

 

A teď už se dostáváme ke dvěma modrým sjezdovkám. Pokud se vydáte z kopce dolů vpravo od vleku, čeká Vás 3,2 km dlouhý sjezd po modré sjezdovce. V prví části se jedná o širokou pláň, která se v druhé části zmenší na hodně široký průsek lesem a ve spodní části se opět dostáváte na širokou pláň, kde můžete třeba vyřezávat velké carvové oblouky bez obav ze srážky s lidmi. Přiznám, že tato sjezdovka patří k mým srdcovým záležitostem.

 

 

 

Pokud se z vrcholu vydáte vlevo od vleku, tak Vás čeká  modrá č.4, která je ještě delší. Vede ve větší části lesem a je to naprosto pohodová cesta nejen pro rodiny s malými dětmi, ale i na po-obědové rozhýbání.

 

 

 

Ve středisku se nachází celkově 30 km sjezdovek, 2 sedačkové lanovky a vleky. Dále pak několik restaurací, či spíše horských chat, které poskytují příjemné teplo s místními typickými jídly.

U prostorného parkoviště je také dostatečné zázemí skládající se z pokladen, toalet, obchodu se sportovními potřebami, úschovny věcí či lyžařské školy.

 

 

 

Celkově středisko hodnotím jako velmi příjemné rodinné středisko, kde se vzhledem k počtu návštěvníků nemusíte bát přeplněných svahů. Je zde dostatek prostoru nejen pro výuku malých lyžařů, stejně tak pro vyřádění se velmi zkušených lyžařů. Cenově se středisko řadí mezi levnější.

Vzdálenost z Prahy cca 6 hodin jízdy , 530 km.

 

 

 

Testovací jezdkyně Romana Mikulíková

 

Paní Mikulíkové moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Fanningberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE