Report Ehrwalder Alm 11.2.2016

Středisko Ehrwald jsem si pro své lyžování zvolila náhodně. Mnoho jsem o něm nevěděla a tudíž jsem ani nečekala žádné velké překvapení. Vše bylo ale úplně jinak. Překvapení to bylo opravdu milé.

 

 


Ehrwald je rakouské středisko ležící pod nejvyšší horou Německa s nádechem italských Dolomit. Asi tak na mě zapůsobilo toto nepříliš velké, ale přesto velmi milé a sympatické středisko. Mezi českými lyžaři toho o Ehrwaldu moc neslýchám, a tak ho ráda vylíčím v následujících řádcích.


Se svými 27.5 km sjezdových tratí nepatří Ehrwald k velikánům v rakouských alpách. Nicméně na své si zde přijde opravdu každý lyžař, a to od nejmenších lyžníků, kterých bylo ve středisku opravdu dost, až po velmi zkušené lyžaře, na které zde čeká akurátní sjezdovka černé barvy.

 

 


Středisko disponuje moderním přepravním zařízením - rychlými 6-ti sedačkami, které jsou opravdu velmi pohodlné. Dále zde najdeme jednou kabinovou lanovkou, která vyveze lyžaře do výšky přes 1500 m nad mořem, odkud je možné dále pokračovat již zmíněnými sedačkami až k nejvyššímu bodu areálu do výšky přes 1900 m.n.m.


Ve čtvrtek 11.2., tedy v den mé návštěvy, bylo  krásné počasí, které ještě více umocnilo kouzlo Ehrwaldu. Okolní panorama s výhledem na Zugspitze mě opravdu okouzlilo. Člověk v celé té nádherné krajině neví, zda si užívat perfektně upravených tratí či kouzelných rozhledů do okolí. Já si nakonec našla čas na obojí a po skvělém lyžování jsem si oddychovala na lehátku u jedné z místních hutte.


Jak jsem již naznačila, lyžování zde bylo opravdu skvělé. Nejvíce mě nadchla přibližně 3.5 km dlouhá modrá sjezdová trať, značená jako sjezdovka č. 1.  Trať není náročná, jak říká její modré označení. Je obsluhována kabinovou lanovkou, takže po krásném a dlouhém sjezdu si člověk v klidu v kabince oddechne a nabere sílu na další sjezd. I přes to, že mnoho evropských regionů má nyní prázdniny a v areálech je poměrně více lyžařů, zde v Ehrwaldu se na lanovky prakticky nečekalo. To bylo další velké plus areálu.

 


Dalším příjemným svezením byla červená trať č. 7. Se svou délkou něco přes 1 km a příjemnou šířkou jde o krásnou sjezdovku, kterou musí ocenit každý milovník dlouhého oblouku. Je sice obsluhována kotvovým vlekem, ale těch pár minut na vleku určitě stojí za perfektní svezení.


Zkušený lyžař by neměl vynechat černou trať číslo 6, která se svou délkou 2 kilometry a návazným více než 4 kilometrovým sjezdem po krásné modré trati, dokáže lýtka opravdu rozpálit.
Ehrwald také myslí na nezkušené a malé lyžaře, kterým patří v horní stanici kabinové lanovky prostor s potřebným vybavením.


Ve středisku je mnoho krásných tratí a mé hodnocení tohoto střediska je velice kladné.
Denní skipas ve středisku stojí 42 Euro v hlavní sezoně, nicméně při koupi skipasu na jeden den si můžete užít ještě přilehlých středisek ,které jsou již v ceně započteny. Pokud si zakoupíte skipas na více dní, můžete si užívat lyžování v celé oblasti, kam například patří i lyžování na Zugspitze či ve slavném GaPa, tedy Garmisch-Partenkirchenu.


Ráda bych ještě zmínila perfektně vybavenou restauraci na konci kabinkové lanovky s moderními a jednoduše přístupnými toaletami.

 

 


Ehrwald mohu vřele doporučit. Pokud by někdo váhal, kam se vydat za sněhem,Ehrwald je určitě dobrou volbou. Výhoda je také rychlá cesta z Prahy, která vede většinou po dálnicích, na kterých se neplatí žádný poplatek (kromě české dálniční známky).  Takže pokud někdo ještě stále váháte a nechce jezdit na lyže například do vzdálenější Itálie, vyrazte sem na Ehrwald, do království pod německým velikánem Zugspitze s nádechem italské pohody.
 

 

Testovací jezdkyně Jitka Sklenářová

 

Paní Sklenářové moc děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Ehrwalder Alm ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE