Report - Brixental 29.1.2017

O víkendu se nám podařilo přemluvit babičku na hlídání dětí a tak jsme mohli vyrazit na lyžovačku do střediska SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental v Tyrolských Alpách v Rakousku.

Vyrazili jsme v sobotu před pátou ráno z Brna a naši cestu jsme si dokonale užili. Téměř celá trasa přes Rakousko byla po dálnici a poslední úsek v Alpách nás nadchl krásnými výhledy na zimní hory. Kolem silnice skály pokryté nádhernými ledopády a rampouchy, romantické horské vesničky a všechno krásně zimně bílé. Za 5 hodin jsme byli na místě. Ubytováni jsme byli v hotelu Waldhof v Scheffau. S ubytováním jsme byli maximálně spokojeni, hotýlek čistý pěkný, příjemný personál. Snídaně i večeře dobré. Nápoje k večeři nejsou v ceně.

 

   

 

První den (v sobotu), jsme vyrazili na noční lyžování do městečka Soll. Je zde 11 km osvětlených sjezdovek a 3 sáňkařské dráhy, “tobogány” – jedna z nich je určena pouze sáňkařům a druhá slouží přes den jako sjezdovka. Když jsme přišli k lanovce, tak to vypadalo, že budou všude davy lidí, ale zhruba polovina z nich byli veselí sáňkaři a tak lyžování bylo velice příjemné a sjezdovka poloprázdná. Lyžuje se od 18:30 do 22:30. Cena za noční lyžování je 24 €, což je ve srovnání s cenou denního skipasu 47 € v hlavní sezóně docela dost, ale stojí to za to.

 

               

 

V neděli jsme se pustili do sjíždění areálu SkiWelt. Celý areál je v nadmořské výšce 620 až 1829 m. Je zde přes 270 km sjezdovek a 90 lanovek a vleků.

První den jsme si vytyčili za cíl dostat se po sjezdovkách od našeho hotelu do městečka Söll, což se nám při našich nulových zkušenostech s takto obrovskými středisky podařilo asi až po dvou hodinách. Zato jsme si perfektně užili lyžování. Sjezdovky jsou skvěle upravené (rolbují je každou noc) a díky tomu, že je jich tam tolik, je všude krásně volný prostor pro lyžování.

Lanovky v areálu jsou velmi pohodlné, často mají vyhřívaná sedadla. Nastupování i vystupování je pohodlné a bezpečné a fronty téměř žádné – maximálně jsme čekali asi 2 minuty. Areál nabízí všechny druhy sjezdovek. Z jednoho místa na druhé se dá dostat po modrých i červených/černých sjezdovkách, takže pokud spolu jedou různě zdatní lyžaři, mohou se vydat každý po svojí trase a sejít se dole v hospůdce nebo u lanovky.

 

         

 

 Ještě se zastavím u občerstvení – horské chaty – hospůdky a restaurace jsou doslova na každém rohu (77 v celém areálu) a je tak jednak velký výběr, kde se občerstvit, a hlavně člověk nemusí dlouho hledat. Na výběr je od tradičních historických horských chalup až po moderní nové budovy s adekvátním komfortem, které jsou ale přitom stylové.

Doporučuji restauraci na vrcholu Hohe Salve, kde je vevnitř i venku na terase část se stoly na otočné ploše, která se pomalu otáčí a nabízí tak docela zajímavý zážitek s měnícím se výhledem. Z vrcholu Hohe Salve také vede freeridová trasa pro zkušené lyžaře s 80% sklonem.

 

         

 

Další atrakcí, kterou areál nabízí jsou 3 „Ski movie“ - přichystané slalomové dráhy s kamerovým systémem, který lyžaře natočí a dole se můžou podívat na záznam své jízdy. Ten také najdou na internetu podle čísla svého skipasu. Na internetu také najdou záznam s časy a trasami jízd lanovkami a výškový profil, takže se mohou podívat kolik za den najezdili a kde všude byli.

V areálu jsou také 4 „Funparky“ - překážkové dráhy a spousta dalších atrakcí. Za vidění stojí Alpeniglu, které je v centru areálu pod Hochbrixenem. To kromě ledového baru nabízí také výstavu ledových soch – letos s tématem horské fauny, romantické večeře, párty a noc v iglů pro odvážlivce a otužilce.

 

          

 

Skiareál nabízí také mnoho lyžařských škol a školek, které jsou moc hezky udělané a vhodné pro děti od těch úplně nejmenších, ale viděli jsme v nich i dospěláky. Všechny jsou plné pohádkových postaviček, různých pomůcek a zábavných prvků. Obrovskou výhodou tohoto střediska je, že jsou lyžařské školy a školky i na vrcholech nebo výše položených střediscích. Děti tak zažijí lyžování ne zastrčené někde v údolí, ale s krásným výhledem. Pro děti jsou místo vleků dopravní pásy nebo desetimístná pohádková gondola s kabinami s obrázky z pohádky “Jak Honza ke štěstí přišel”.

 

          

 

Celkově můžu říct, že jsme byli z areálu nadšeni, je tu všechno, co si lyžaři mohou přát. A  spousta atrakcí navíc. Areál je vhodný jak pro náročné lyžaře tak i pro rodiny s dětmi a vzhledem k velikosti rozhodně doporučujeme delší pobyt, aby si člověk tohle všechno dokonale užil.

 

…..a příště rozhodně bereme děti sebou! Skiarerál totiž nabízí v termínu od 1.3 do 2.4 skipasy pro děti do 15 let zdarma, pokud si rodič koupí skipas alespoň na 3 dny.

A pokud náhodou nemáte vlastní vybavení, skiareál nabízí moderní a skvěle vybavené půjčovny.

 

Testovací jezdec Pavel Klein

 

Pan Klein ve středisku natočil i překrásné video, podívat se na něj můžete zde.

Oficiální stránky střediska: www.skiwelt.at

 

 

Panu Kleinovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Brixental ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE