Report Bad Kleinkirchheim 28.2.2016

Zdravím všechny lyžaře a chtěla bych jim přiblížit rakouské lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim, rodiště lyžaře Franze Klammera.

Středisko leží v Korutanech. Z Brna doporučuji jet na Klagenfurt (vyhnete se krkolomným výjezdům a sjezdům přes sedla). Cesta trvala 6 a půl hodiny.

 

 

Ubytování jsme měli zajištěno přímo u termálních lázní a nástupu na lanovku v penzionu Römerhof. Ubytování vřele doporučuji – výborná poloha, cena, prostorné 4 lůžkové (manželská postel a rozkládací pohovka v kuchyni) apartmány s balkonem, vybavenou kuchyní. Výhodou bylo také parkování, které má penzion ve sklepních prostorách.

Termální lázně Römerbad,  u kterých jsme bydleli, jsou přímo na úpatí sjezdovek. Lázně jsou inspirovány antikou. Jeden termální bazén přechází i ven, odkud krásně vidíte lyžaře při dojezdu, nebo večerní osvětlenou sjezdovku. Doporučuji navštívit.

Jedinou slabinu, kterou vidím ve středisku Bad Kleinkirchheim, je stará infrastruktura. Často musíte použít kotvy a pomy. Sedačky jsou také staršího data. Sjezdovky jsou upravené, většinou modré a červené. Na černé – Franz Klammer je ale také nádherné svezení. Nemusíte se obávat :D. Středisko je propojeno s dalším střediskem  St. Oswaldem. Musíte jen kousek přejít po svých nohách s lyžemi v ruce. Stojí to ale za to. Lyžování ve St. Oswaldu je méně náročné, ale krásné. Když se zdržíte, tak můžete být bez obav. Po celé trase mezi středisky jezdí skibus.

 

                

 

Cena 4 denního skipasu byla 172 euro. Možná dobrá rada – kupujte skipas na místě ubytování, ne v prodeji u vleku. Když skipas koupíte v místě ubytování, dostanete volný vstup do termálních lázní. Tím pádem ušetříte okolo 20 euro na osobu. A ještě ke koupi skipasu. Je výhodné, když máte dítě, koupit si 6ti denní skipas a tím pádem je dítě za 6 euro. Dítě musí být do 12 let. V propočtu to vyjde také lépe.

Bad Kleinkirchheim nabízí také Ski thermen wochen v termínu 5.3. -3. 4. 2016. To znamená, že u vybraných objektů je v ceně skipas a 50% sleva na vstup do termálních lázní – pozor, ale až po 15 hodině.

Středisko doporučuji pro méně náročné lyžaře.

 

Testovací jezdkyně Sáša Živná

 

Paní Živné moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Bad Kleinkirchheim  ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT  NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE