Rekordní lanovka a další - co je nového ve střediscích lyžování pro sezónu 2017-2018

 

Co je pro letošní sezónu nového?

 

Nová rekordní lanovka na vrchol Zugspitze:

Nejvyšší hora Německa bude v současnosti rychleji dostupná než původní Eibsee-Bahn. Od 21.12. bude tato nová lanovka v provozu, převeze 580 osob za hodinu na vrchol Zugspitze.  Během cesty dosáhnout kabinky několika rekordů týkajících se například převýšení.  Výhled během jízdy umožňují okna, která jsou až dolů k podlaze.

 

 

 

Nové ohromné lyžařské středisko ve střediscích Luzern a Graubünden:

Stavební práce v tomto středisku začaly již v létě 2015. Středisko nese název SkiArena Andermatt-Sedrun a bude definitivně sjednocena pro sezónu 2018/19. Sezónní permanentky pro celou oblast jsou však dostupné již tuto zimu. Kromě toho se otevírají dvě lanovky – osmisedačková gondola Andermatt-Nätschen-Gütsch a šestisedačka Hinter-Bördi až na Stahlgand.

 

Slalomová sjezdovka Le Grand-Bornand:

Sředisko zimních sportů ve francouzských Alpách má novou sjezdovku Piste Gypaete. Část slalomového svahu je otevřená pro veřejnost. Na sjezdu je automaticky měřen čas. Můžete se tak měřit s největšími sportovci světa. Pro lepší komfort byla modernizována lanovka Le Rosay.

 

Nová sjezdovka na Oldenhorn:

Z vrcholu Scex Rouge až do údolní stanice Reusch vede nová osm kilometrů dlouhá červená sjezdovka. Milovníci lyžování tak sjedou z nadmořské výšky 3000m na roveň 1300 m.

 

Nová lanovka v Innsbrucku:

Stará čtyřsedačková lanovka byla nahrazená novou desetisedačkovou lanovkou. Díky nové lanovce jsou dostupné všechny svahy. Jízda až na horní stanici téměř pod 2000 m trvá kolem 10 minut.

 

Rychleji na Seiser Alm:

Na sezónu 2017/2018 se otvírá lanovka s nejvyšším počtem odbavených osob v celých italských Alpách. Stará čtyřsedačka byla nahrazená desetisedačkovou kabinou, která převeze 3450 osob za hodinu.

 

Kabinka na Hohen Ifen:

Nejtišší a nejmodernější lanovky v Allgäu a Vorarlberg se jmenují Ifen I a Ifen II a budou uvedeny do provozu 23.12. Nová desetisedačková kabinka převeze milovníky lyžování do úrovně 2030 m.

 

Moderní sedačka ve středisku Ischgl:

Silvertta Arena v Tyrolsku má novou šestisedačkovou lanovku, která nahradila 20 let starou sedačku. Stará lanovka byla rozmontována a znovu složena v jednom středisku ve Skandinávii.

 

 

 

Nová lanovka na Zeller Hausberg:

Na vrchol Schmittenhöhe v oblasti Zell am See – Kaprun vede od prosince nová lanovka „AreitXpress“, která převeze o 50% více milovníků lyžování než doposud. Kabinky poskytují připojení WLAN zdarma a bezbariérový přístup. Stará Areitbahn byla po 30 letech používání odstraněna a nová lanovka jezdí na staré trase.

 

Zdroj: www.sueddeutsche.de